Czy można jechać na narty za granicę? Czy jest bezpiecznie w 2020/2021

21 listopada rząd zalecił aby w okresie świątecznym nie planować żadnych podróży na narty do Włoch, Szwajcarii czy Austrii. Czy więc bezpiecznie jest jechać poszaleć na stoku w święta bądź ferie? Czy koronawirus jest na stokach we Włoszech czy Austrii? Czy Covid grasuje w Alpach?

Zestawiliśmy dla Was najlepsze stoki we włoskich Dolomitach jednak okazuje się, że rząd ma w planach zapewne jakąś formę lockdownu lub po prosu chce zniechęcić Polaków do wyjazdów w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Premier RP, Mateusz Morawiecki powiedział

Pracujemy nad możliwościami prawnymi które ograniczą możliwości przemieszczania się, dlatego już dzisiaj apeluje żeby nie zamawiać żadnych wyjazdów, atrakcji turystycznych ani w Austrii ani we Włoszech ani w Szwajcarii ani również w Polsce

Widocznie spędzanie czasu na zewnątrz na świeżym powietrzu lub w domku w górach w pewien sposób zwiększa ryzyko zachorowania. Dodał on także, ze ferie najprawdopodobniej będą dla CAŁEJ Polski w jednym okresie w styczniu, wnioskujemy, że ograniczenia w poruszaniu się potrwają nawet do tego okresu – chyba, że ktoś w rządzie nie ogarnął faktu, iż cała Polska ruszy w jednym momencie na Ferie 2021.

Jeśli chcieliście spędzić Święta we Włoszech a Rząd jednak uchwali to co zostało zapowiedziane 21 listopada – polecamy przejrzeć post Święta we Włoszech by przygotować sobie swoje własne u siebie w domu. Nie wiadomo do kiedy te obostrzenia będą mieć miejsce.

Nie wiadomo czy to co powiedzieli miłościwie nam panujący jest tylko straszakiem czy nie. Jeśli granice będą otwarte i nie będzie żadnego zakazu opuszczania kraju to na narty można jechać ale w tej chwili lepiej powstrzymać się z rezerwowaniem wyjazdu “za wczasu”. Decyzja o wyjeździe będzie podejmowana raczej z dnia na dzień. Na chwilę publikacji tego testu (21.11.2020) nie ma żadnego zakazu wyjazdów na narty.

Dodaj komentarz