Jarmark Bożonarodzeniowy Bazylei w 2022. Kiedy jest? Kiedy się zaczyna? Czy jest odwołany? - BelSole

Jarmark Bożonarodzeniowy Bazylei w 2022. Kiedy jest? Kiedy się zaczyna? Czy jest odwołany?

Zastanawiasz się nad wyjazdem na Jarmark Świąteczny do Szwajcarii? Jarmark Bożonarodzeniowy to Twój plan na zimę? Świetny wybór! Targ świąteczny w Bazylei na Barfüsserplatz i Münsterplatz uważany jest za jeden z najpiękniejszych w całym kraju.

Bliskość gór, zapach grzanego wina oraz niesamowita precyzja dekoracji świątecznych. Chcecie poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę? Przeczytajcie kiedy odbywa się Jarmark Świąteczny w Bazylei. Kiedy wybrać się na kiermasz Bożonarodzeniowy w Bazylei w 2022 roku? Czy Jarmark Bożonarodzeniowy w Bazylei się odbędzie, czy może jest odwołany? Jeśli interesują Was daty jarmarku bożonarodzeniowego w Bazylei w 2022 roku to zapraszamy do lektury!

Jarmark Bożonarodzeniowy Bazylea, daty — kiedy się odbywa?

Bazylea, uroczo położona nad Renem, ma szczególny wdzięk w okresie świątecznym. Najważniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe Bazylei znajdują się na Barfüsserplatz i Münsterplatz, w samym centrum miasta! Na Münsterplatz co roku stoi prawdziwie bajkowa choinka z ozdobami znanego dekoratora Johanna Wannera. Obok choinki mieści się zabytkowa katedra, która znajduje się na jednym z najpiękniejszych placów w Bazylei. Zimą znajdują się tu także świąteczne stragany.

Największy Jarmark Bożonarodzeniowy w Bazylei znajduje się na Barfüsserplatz. Mieści się na nim ponad 150 straganów, które mieszczą się w małych, białych, drewnianych domkach. Można w nich kupić prezenty, zjeść coś pysznego i wypić gorącą czekoladę lub grzane wino.

Jarmark Świąteczny w Bazylei w 2022 roku odbywa się między 24 listopada a 23 grudnia 2022 roku.

Godziny otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego w Bazylei

Jarmark Bożonarodzeniowy w Bazylei jest otwarty codziennie od 11:00 do 20:30, z wyjątkiem 23 grudnia, podczas których Jarmark Bożonarodzeniowy na Münsterplatz jest otwarty tylko od 11:00 do 18:00, a Jarmark Bożonarodzeniowy na Barfüsserplatz jest czynny od 11:00 do 20:00.

Czy  Jarmark Bożonarodzeniowy w Bazylei jest odwołany?

Jarmarki Bożonarodzeniowe w 2022 roku w Bazylei odbędą się bez przeszkód, żaden z nich nie jest odwołany! Zobaczcie też najciekawsze jarmarki świąteczne w Wiedniu.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Bazylei, gdzie zaparkować?

Najbliżej do Jarmarku Świątecznego będzie z parkingów umiejscowionych w ścisłym centrum takich jak całodobowy parking Parkhäuser Steinen Basel– na ulicy Steinenschanze 5 oraz parking Parcandi Parking Baselna ulicy Lautengartenstrasse 6.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz