Jarmark Bożonarodzeniowy w Salzburgu w 2021, daty. Kiedy będzie? Czy odwołany? - BelSole

Jarmark Bożonarodzeniowy w Salzburgu w 2021, daty. Kiedy będzie? Czy odwołany?

Jarmark Świąteczny w Salzburgu to jeden z najstarszych w Austrii, to także jeden z najładniejszych na południu kraju. Kiedy odbędzie się Jarmark Świąteczny w Salzburgu? Jakie daty musicie zabookować na ferie w Salzburgu? Gdzie zaparkować najbliżej jarmarku w Salzburgu? Zapraszamy do świątecznego poradnika!

Kiermasz w Salzburgu znajduje się w centrum miasta obok Zamku, twierdzy Hohensalzburg i Katedry w Salzburgu. Dzięki bliskości świątyni, podczas trwania Jarmarku będziecie mogli posłuchać częstych występów chóralnych i organowych. 

 

Kiedy jest kiermasz świąteczny w Salzburgu

Kiedy to zazwyczaj zaczynają się Jarmarki Świąteczne w Austrii? Często to już końcówka listopada i trwają ponad miesiąc, aż do końca świąt lub nawet do 6.01 jak we włoskim Bolzano czy Vipiteno, Sterzing. Jak to wygląda w przypadku Salzburga? Kiedy zaczyna się kiermasz? 18 listopada 2021 oficjalnie rozpoczyna się jarmark w Salzburgu. Kiedy się kończy targ świąteczny? Dość szybko bo 26 grudnia 2021 roku, czyli jeszcze w Święta Bożego Narodzenia.

 

W jakich godzinach otwarty jest jarmark w Salzburgu?

Godziny otwarcia Jarmarku Świątecznego w Salzburgu: poniedziałek – czwartek 10.00 – 20.30; piątek: 10.00 – 21.00; sobota 9.00 – 21.00; niedziela i święta 9.00 – 20.30; 24 grudnia 9.00-15.00; 25 i 26 grudnia 11:00-18:00.

 

Jarmark Świąteczny Schloss Hellbrunn

Kolejnym jarmarkiem w Salzburgu jest ten w Schloss Hellbrunn na południe od centrum miasta. Ten wyjątkowo umiejscowiony kiermasz na placu obok pałacu z pięknymi ośnieżonymi ogrodami. Znajdziecie tutaj wielu wystawców i niespotykany nigdzie indziej klimat. Jarmark Świąteczny Schloss Hellbrunn otwarty jest od 18 listopada do 24 grudnia 2021.

Kiermasz Schoss Hellbrunn czynny jest w godzinach, poniedziałek i wtorek: nieczynne, środa-piątek 13:00-20:00, sobota, niedziela, święta 10:00-20:00. Bilet na teren ogrodów pałacowych kosztuje 5 EUR.

 

Kiermasz w Salzburgu, atrakcje

Co można robić na jarmarku bożonarodzeniowym w Salzburgu? Stoisk jest mnóstwo, z jedzeniem, ponczem, grzanym windem, z tekstyliami, minerałami, rękodziełem, ze słodyczami i oczywiście zabawkami dla dzieci.

Pamiętaj, że aby wziąć udział w jarmarku bożonarodzeniowym, będziesz musiał okazać dowód szczepienia/przebytej choroby lub negatywny wynik testu.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz