Kiedy jest Jarmark bożonarodzeniowy w Edynburgu w 2022? Kiedy się zacznie i czy jest odwołany?

Edynburg i Jarmark Bożonarodzeniowy to świetny wybór na zimową podróż. Wybranie się na kiermasz Bożonarodzeniowy w Edynburgu w 2022 roku to recepta na prawdziwie magiczną atmosferę! Kiedy będzie jarmark świąteczny w Edynburgu? Czy się odbędzie, czy może jest odwołany? Jeśli interesują Was daty Jarmarku Bożonarodzeniowego w Edynburgu w 2022, zapraszamy do lektury!

 

Jarmark Bożonarodzeniowy Edynburg, daty — kiedy się odbywa?

Obchody niezwykłej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia w Edynburgu są znane na całym świecie! Dodatkowo magii dodaje fakt, że w tym mieście jest bardzo wiele motywów nawiązujących do filmu “Harry Potter”, który kręcony był między innymi właśnie w Edynburgu.
Najważniejszy jarmark w mieście to ten na East Princes Street Gardens, ale jest też kilka mniejszych, które są także bardzo urocze.
Niektóre są trochę poza miastem, ale większość jest położona w centrum Edynburgu.

Princes Street Gardens to jarmark bożonarodzeniowy w Edynburgu. Położony w samym sercu miasta, z najważniejszymi punktami turystycznymi w mieście . Zaraz obok, na George Street, znajduje się lodowisko. Przechadzając się między straganami możemy kupić ręcznie malowane prezenty, whisky czy skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Jarmark Świąteczny w Edyburgu w 2022 roku odbywa się między 19 listopada a 3 stycznia 2023 roku.

 

Godziny otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego w Edynburgu

Jarmark Bożonarodzeniowy w Edynburgu jest otwarty codziennie od 10:00 rano do 22 w nocy, z wyjątkiem 24 i 26 grudnia, gdy targ czynny jest do 20 wieczorem. W pierwszy dzień Świąt jarmark jest zamknięty. W pierwszy dzień Nowego Roku Jarmark Bożonarodzeniowy w Edynburgu czynny jest od 12 w południe do 20 wieczorem.

 

Czy  Jarmark Bożonarodzeniowy w Edynburgu jest odwołany?

Jarmarki Bożonarodzeniowe w 2022 roku w Edynburgu odbędą się bez przeszkód, żaden z nich nie jest odwołany! Jeśli jednak macie ochotę na coś innego, zobaczcie najwspanialsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Wiedniu.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Edynburgu, gdzie zaparkować?

Najbliżej do Jarmarku Świątecznego w Edynburgu będzie z parkingu umiejscowionego zaraz obok – NCP Edinburgh Castle Terrace to parking publiczny w samym centrum Edynburgu. W pobliżu znajduje się też parking New St. Car Park.

Dodaj komentarz