O której jest Pasterka w Watykanie 2021? Godzina i ile trwa pasterka?

Pasterka to bardzo ważna msza w życiu każdego religijnego Polaka. Dlatego ważnym jest pytanie o której będzie pasterka w 2021 roku w Watykanie, czy godzina będzie taka jak zwykle? Ile trwa pasterka? Zobaczcie!

Zwyczajowo w Polsce, Pasterka zaczyna się oczywiście o północy lub w godzinach późno wieczornych. Trochę inaczej jest w Watykanie, zwłaszcza w tym roku. Tradycyjnie Papież decydował by start Pasterki w Watykanie był od 21:15 do 22:00, teraz jednak Pasterka w Watykanie będzie o innej godzinie.

Nie jest to odosobniona sytuacja, bo Papież już rok wcześniej zmienił godzinę Pasterki. O której więc jest Pasterka w Watykanie w 2021?

Podobnie jak rok wcześniej, w 2021 roku Pasterka w Watykanie odbędzie się o 19:30, czyli dwie godziny wcześniej niż zwykle. Jest ku temu ważny powód, rok temu o 22:00 zaczynała się godzina policyjna w Rzymie i Watykan chciał by wierni zdążyli wrócić do domów.

Ile trwa pasterka w Watykanie?

Ceremonia powinna w tym roku potrwać około 90 min, co w razie ewentualnej godziny policyjnej da czas wiernym na dojazd do domu,

[Aktualizacja] Pilnie zobacz Czy Pasterka w Watykanie w 2021 się jednak odbędzie?

Zobacz także:

Dodaj komentarz