Dni wolne i święta w Chorwacji w 2020 roku

Jeśli planujecie wyjazd do Chorwacji w 2020 roku to warto dowiedzieć się jakie są dni wolne i święta czyli dni ustawowo wolne od pracy. Warto to wiedzieć by na miejscu podczas wyjazdu nie przeżyć niespodzianki w postaci pozamykanych sklepów, galerii i muzeum w świętującym państwie. Sprawdźmy więc jakie są święta i dni ustawowo wolne od pracy w Chorwacji w 2020 roku. Kiedy świętują w Chorwacji w 2020 roku?

Przed wyjazdem do Dubrownika czy zwiedzaniem chorwackiej stolicy najlepiej dowiedzieć się czy nasz wyjazd nie przypada na jakiś długi, świąteczny weekend w Chorwacji. W takiej sytuacji trafimy na jeszcze większy natłok turystów, pozamykane atrakcje, muzea czy galerie oraz sklepy i nie będziemy mogli przywieść rzeczy, które warto kupić w Chorwacji! Przedstawiamy więc listę dni wolnych i świąt w Chorwacji w 2020 roku.


1 stycznia, Nowy Rok, środa
6 stycznia, Trzech Króli, poniedziałek
12 kwietnia, Wielkanoc, niedziela
13 kwietnia, Poniedziałek Wielkanocny, poniedziałek,
1 maja, Święto Pracy, piątek
30 maja, Święto Narodowe, sobota
11 czerwca, Boże Ciało, czwartek
22 czerwca, Antyfaszystowski Dzień Walki, poniedziałek
5 sierpnia, Dzień Zwycięstwa i Ojczyzny Święto Dziękczynienia, Dzień Chorwackich Obrońców, niedziela
15 sierpnia, Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, sobota
1 listopada, Wszystkich Świętych, niedziela
18 listopada, Dzień Pamięci, środa
25 grudnia, Boże Narodzenie, piątek
26 grudnia, Dzień św. Szczepana, sobota

W 2020 roku nastąpiła niewielka zmiana jeśli chodzi o święta w Chorwacji. Z kalendarza świąt i dni wolnych usunięto wolne 25 czerwca oraz 8 października w… Dzień Niepodległości. W kalendarzu świąt w Chorwacji są oczywiście inne ważne dni, ale nie są to dni ustawowo wolne od pracy więc nam, jako turystom dni te są właściwie obojętne.

Dodaj komentarz