Dni wolne i święta w Chorwacji w 2021 roku - BelSole

Dni wolne i święta w Chorwacji w 2021 roku

Jeśli planujecie wyjazd do Chorwacji w 2021 roku to warto dowiedzieć się jakie są dni wolne i święta czyli dni ustawowo wolne od pracy. Warto to wiedzieć by na miejscu podczas wyjazdu nie przeżyć niespodzianki w postaci pozamykanych sklepów, galerii i muzeum w świętującym państwie. Sprawdźmy więc jakie są święta i dni ustawowo wolne od pracy w Chorwacji w 2021 roku. Kiedy świętują w Chorwacji w 2021 roku?

Przed wyjazdem do Dubrownika czy zwiedzaniem chorwackiej stolicy najlepiej dowiedzieć się czy nasz wyjazd nie przypada na jakiś długi, świąteczny weekend w Chorwacji. W takiej sytuacji trafimy na jeszcze większy natłok turystów, pozamykane atrakcje, muzea czy galerie oraz sklepy i nie będziemy mogli przywieść rzeczy, które warto kupić w Chorwacji! Przedstawiamy więc listę dni wolnych i świąt w Chorwacji w 2021 roku.


1 stycznia, Nowy Rok, piątek
6 stycznia, Trzech Króli, środa
4 kwietnia, Wielkanoc, niedziela
5 kwietnia, Poniedziałek Wielkanocny, poniedziałek,
1 maja, Święto Pracy, sobota
30 maja, Święto Narodowe, niedziela
3 czerwca, Boże Ciało, czwartek
22 czerwca, Antyfaszystowski Dzień Walki, wtorek
5 sierpnia, Dzień Zwycięstwa i Ojczyzny Święto Dziękczynienia, Dzień Chorwackich Obrońców, czwartek
15 sierpnia, Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, niedziela
1 listopada, Wszystkich Świętych, poniedziałek
18 listopada, Dzień Pamięci, czwartek
25 grudnia, Boże Narodzenie, sobota
26 grudnia, Dzień św. Szczepana, niedziela

W 2021 roku nastąpiła niewielka zmiana jeśli chodzi o święta w Chorwacji. Z kalendarza świąt i dni wolnych usunięto wolne 25 czerwca oraz 8 października w… Dzień Niepodległości. W kalendarzu świąt w Chorwacji są oczywiście inne ważne dni, ale nie są to dni ustawowo wolne od pracy więc nam, jako turystom dni te są właściwie obojętne.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz