Sylwester w Paryżu 2021 i 2022, zwyczaje, ceny i pogoda - BelSole

Sylwester w Paryżu 2021 i 2022, zwyczaje, ceny i pogoda

Czy warto wybrać się na Sylwestra do Paryża? Co robić na Sylwestra w Paryżu i jak przywitać tam Nowy Rok? Tych informacji nie ma na żadnym forum! Sylwester w Paryżu 2021 2022 – zwyczaje, ceny i pogoda

Ten kto był kiedykolwiek w Paryżu lub widział kultowy film „One Night In Paris”, ten wie, że każda noc w stolicy Francji jest wyjątkowa. Jednak nawet w Paryżu, niektóre noce są bardziej wyjątkowe od innych. Jedną z takich nocy jest bez wątpienia Sylwester w Paryżu. Jak w Paryżu wita się Nowy Rok? Jak spędzić Sylwestra w Paryżu? Czy warto lecieć do Paryża na Sylwestra? Odpowiadamy!

Paryż to bez wątpienia wymarzona sylwestrowa destynacja dla wielu naszych czytelników. Stolica Francji daje gwarancje, że Sylwestrowa noc będzie czymś niezapomnianym. Jakie atrakcje czekają na nas w Paryżu w noc sylwestrową? Cała masa!

 

Sylwester W Moulin Rouge – ile kosztuje i jakie czekają na nas atrakcje?

Jedną z najciekawszych imprez sylwestrowych w Paryżu organizuje co roku legendarny kabaret Moulin Rouge. W czasie nocy sylwestrowej oferuje on kolacje w skład której wchodzi starter, danie główne, deser oraz butelka szampana przeznaczona na jedną parę. Po kolacji podziwiać słynne show z którego słynie to miejsce – jeżeli widzieliście film „Moulin Rouge!” z 2001r, to wiecie o co chodzi. Koszt? 245 EUR od osoby. W cenie zawarty jest przejazd do kabaretu z centrum Paryża oraz powrót w to samo miejsce.

 

Impreza sylwestrowa w luksusowej restauracji w Paryżu – ile kosztuje wstęp?

Paryskie restauracje uchodzą za jedne z najlepszych na całym świecie. Ceny za imprezę sylwestrową w tych najsłynniejszych, takich jak Epicure w hotelu Le Bristol, czy Le Cinq w Four Seasons Hotel George V zaczynają się od 500 EUR za osobę. Jeżeli chcemy przeznaczyć na imprezę sylwestrową w Paryżu trochę niższą kwotę, wtedy możemy wybrać się do takich paryskich restauracji jak słynący z kuchni śródziemnomorskiej Nomicos, czy La Grande Cascade – wejście od 200 euro w górę od osoby.

 

Pokaz fajerwerków w Paryżu – Nowy Rok na Polach Elizejskich

Jeżeli nasze zarobki lub wrodzona oszczędność nie pozwalają nam na spędzenie sylwestrowej nocy w drogiej paryskiej restauracji lub słynnym kabarecie, możemy wybrać się na pokaz fajerwerków który odbędzie się jak co roku przy słynnym paryskim Łuku Triumfalnym. Koszt? Cena wina w paryskim markecie – bo w Paryżu zawsze należy spróbować wina!

 

Jaka pogoda czeka na nas w Paryżu w Sylwestra? Czy w Paryżu jest ciepło w grudniu i styczniu?

Koniec grudnia w Paryżu zazwyczaj jest pochmurny i zimny, jednak zdarzają się również dni, w których świeci słońce. Jednak samo miasto ma do zaoferowania tak wiele atrakcji, że grudniowa pogoda w Paryżu nie powinna nam absolutnie przeszkadzać.

Jak widać, Paryż to idealne miejsce do spędzenia Sylwestra i przywitania Nowego Roku. Niezależnie od grubości portfela, ludzie zamożni oraz średnio zamożni (ale nie biedni) znajdą tam w Sylwestra coś dla siebie. Pogoda w Paryżu w Sylwestra co prawda raczej nie będzie idealna, ale samo miasto bez problemu nam to wynagrodzi.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz