Sylwester w Pradze 2022 / 2023. Nowy rok, tradycje i fajerwerki. Praga, sylwester marzeń? - BelSole

Sylwester w Pradze 2022 / 2023. Nowy rok, tradycje i fajerwerki. Praga, sylwester marzeń?

Jak wygląda Sylwester w Pradze? Zadaje sobie każdy pytanie kto chce jechać na Nowy Rok i Sylwestra w Pradze w 2022 i 2023. Jakie są tradycje w Pradze? Czy są fajerwerki? Ile kosztuje nocleg w Pradze w Sylwestra? Odpowiemy na te wszystkie pytania o Sylwestrze w Pradze 2022 i 2023.

Praga to piękne miasto położone w Czechach. Jest to stolica i największe miasto w kraju. Praga jest znana z bogatej historii i kultury. Każdego roku, 31 grudnia, ludzie z całego świata zjeżdżają do miasta, aby świętować Sylwestra. Jeśli planujesz spędzić Sylwestra w Pradze, to czeka Cię nie lada gratka! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o wszystkich ekscytujących tradycjach i zajęciach, które odbywają się w Pradze w Sylwestra w 2022 i 2023.

 

Fajerwerki w Pradze

 

Jak wygląda Sylwester w Pradze? Jedną z najbardziej popularnych rzeczy do zrobienia w Sylwestra w Pradze jest oglądanie fajerwerków. O północy odbywa się spektakularny pokaz fajerwerków, który ma miejsce nad Mostem Karola. Pokaz trwa około 15 minut i jest naprawdę niezwykły. Jeśli chcesz mieć dobre miejsce do oglądania fajerwerków, powinieneś udać się na Most Karola wcześnie. Im bliżej północy, tym bardziej będzie on zatłoczony. 

Według niektórych źródeł kilka lat temu ręczne fajerwerki zostały zakazane, a prawo dotyczące sztucznych ogni zostało zaostrzone.  Miejcie to więc na uwadze. Może Czesi tak jak inne kraje powoli będą rezygnować z fajerwerków, kto wie?

 

Gdzie oglądać fajerwerki w Pradze?

 

Jest kilka miejsc prócz wymienionego Mostu Karola w Pradze w których fajerwerki będą dobrze widoczne.

Plac Wacława to kolejne popularne miejsce do świętowania w Sylwestra. Znajduje się on na północ od Rynku Starego Miasta i to właśnie tam zazwyczaj udają się ludzie po obejrzeniu upadku kuli. Na Placu Wacława w noc sylwestrową często odbywają się występy muzyczne na żywo. Lokalne zespoły grają zarówno tradycyjną czeską muzykę, jak i popularne międzynarodowe hity. Wokół placu rozstawione są także stragany z tradycyjnymi czeskimi potrawami, takimi jak pieczeń wieprzowa, knedliki i kapusta kiszona.

Wzgórze i Zamek na Hradczanach przez taktyczne umiejscowienie, to idealne miejsce na oglądanie fajerwerków nad miastem. Do tego, możecie spędzić też czas na miłym spacerze po mieście.

Staroměstské náměstí czyli taki rynek główny w Pradze, tutaj także znajdziecie wiele straganów i ludzi którzy będą bawić się na mieście podczas Sylwestra w Pradze.

 

Sylwester w Pradze cena 2022 i 2023

 

Jak w każdym dużym mieście, także w Pradze ceny noclegów w Sylwestra mogą być zdecydowanie wyższe niż w innych terminach. Oto przykładowe ceny noclegów w Pradze w Sylwestra i Nowy rok.

Sylwester w Pradze to doświadczenie, którego nigdy nie zapomnisz! Od oglądania fajerwerków na Moście Karola po zabawę w klubach do białego rana, jest tak wiele ekscytujących rzeczy do zrobienia. Pamiętaj, aby dodać te tradycje i działania do swojej listy rzeczy do zrobienia, gdy będziesz świętować Sylwestra w Pradze!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz