Włochy, narty i covid, obostrzenia na stokach i ośrodkach w 2021 i 2022 - BelSole

Włochy, narty i covid, obostrzenia na stokach i ośrodkach w 2021 i 2022

Narty i snowboard we Włoszech w sezonie 2021 – 2022 a COVID. Jakie są obostrzenia we Włoszech? Czy trzeba być zaszczepionym na nartach we Włoszech? Czy konieczne jest noszenie maseczki na stoku – najnowsze informacje.

Narty we Włoszech i koronawirus

Czas leci, a śmiertelny koronawirus nie odpuszcza nikomu. Środki podjęte w celu walki z pandemią COVID 19 uprzykrzają życie nam wszystkim. Wyjątkiem nie są tutaj niestety fani białego szaleństwa, którzy chcieliby się wybrać na narty lub snowboard do Włoch.

Jakie restrykcje czekają na narciarzy we Włoszech? Czy we Włoszech na stoku trzeba nosić maseczkę? Czy na nartach we Włoszech trzeba być zaszczepionym? Czy na nartach we Włoszech trzeba mieć paszport COVIDOWY?

Po dwóch ciężkich sezonach, włoski biznes narciarski próbuje stanąć na nogi. Już niebawem otworzą się stoki we Włoszech. Aby skutecznie walczyć z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa COVID 19 na stokach, Włosi wprowadzili szereg przepisów które będą obowiązywać zjeżdżających na nartach i snowboardzie. Jakich restrykcji mogą spodziewać się więc narciarze we Włoszech?

Czego potrzebujemy żeby dostać się do Włoch? Czy do Włoch potrzebny jest paszport covidowy? Czy trzeba być zaszczepionym?

Aby dostać się na terytorium Włoch musimy posiadać zaświadczenie o szczepieniu, wcześniejszym przebyciu COVID 19 (do 6 miesięcy przed podróżą) lub negatywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie. Do tego potrzebujemy oczywiście ważnego dowodu osobistego lub paszportu.

Obostrzenia covid na nartach we Włoszech

A jak wygląda sytuacja związana z COVID 19 na Włoskich stokach?

Przede wszystkim, żeby dostać się na stok we Włoszech musimy być zaszczepieni przeciwko COVID-19 przynajmniej jedną dawką szczepionki. Jeżeli nie zdecydowaliśmy się na tak często ratujące życie szczepienie, wejście na stok umożliwi nam posiadanie zaświadczenia o przebyciu choroby wywołanej koronawirusem w ciągu ostatnich 6 miesięcy lub negatywny wynik testu na COVID-19 wykonanego w ciągu ostatnich 48 godzin. Powyższe wymagania dotyczą wszystkich osób powyżej 12 roku życia. Młodzież i dzieci które nie ukończyły 12 lat nie muszą posiadać szczepienia, zaświadczenia o wyzdrowieniu z COVID 19 ani negatywnego testu na obecność koronawirusa.

Poza powyższymi, wszyscy narciarze i snowboardziści korzystający ze stoków we Włoszech muszą mieć założoną maseczkę, celem ograniczenia rozprzestrzeniania się zarazy. Musi to być maseczka chirurgiczna lub w standardzie FFP2. Maseczki należy nosić zarówno na wyciągach, jak w trakcie zjeżdżania. Należy też oczywiście odpowiednio się ubrać. Konieczne jest również zachowania dystansu społecznego w czasie korzystania z infrastruktury narciarskiej we Włoszech.

Warto wspomnieć również, że na terenie całych Włoch wprowadzony jest stan wyjątkowy, a wszelkie przepisy mogą się dynamicznie zmieniać.

Wszystkim miłośnikom sportów zimowych wybierającym się do Włoch życzymy wspaniałej pogody oraz dużo zdrówka!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz