Czy Alpy są w Polsce? Czy Alpy są wyższe od Tatr? - BelSole

Czy Alpy są w Polsce? Czy Alpy są wyższe od Tatr?

Alpy to najwyższe pasmo górskie w Europie, leżą w wielu krajach, jednak czy Alpy leżą w Polsce? Czy są wyższe od Tatr?

Alpy to pasmo górskie mające 1200 km i leżące w centrum Europy na terenie wielu krajów, głównie takich jak Austria, Włochy czy Francja. Jeśli chodzi o to czy w Polsce są Alpy, to mamy dla Was złą wiadomość – w Polsce Alpy niestety nie leżą i jedynie co mamy wspólnego z Alpami to fioletowe czekoladki w sklepach lub bardzo podobne Tatry. Które góry są wyższe? Alpy czy Tatry? Oto, odpowiedź.

Zobaczcie w jakich krajach leżą Alpy – odpowiedź Was zaskoczy.

Czy Alpy są wyższe od Tatr

Wysokość pasm górskich możemy tutaj ocenić na bazie średniej wysokości szczytów lub na bazie najwyższego szczytu – zacznijmy od tego drugiego. Najwyższym szczytem Tatr jest słowacki Gerlach który mierzy 2655 m n.p.m., polskie Rysy mają 2501 m n.p.m. Najwyższym szczytem Alp jest Mont Blanc na granicy francusko-włoskiej, mierzy 4808 metrów – jest więc zdecydowanie wyższy. Jak widać Alpy mają wyższe szczyty. 

Jeśli chodzi o średnią wysokość, Tatry wysokie mierzą około 1710 m, dla przykładu średnia wysokość szczytów z korony Alp wynosi około 3051 m n.p.m – jak widać i tutaj Alpy są wyższe od Tatr.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz