Czym jest Tee Box w golfie? Co to jest? Gdzie jest na polu golfowym Tee Box? - BelSole

Czym jest Tee Box w golfie? Co to jest? Gdzie jest na polu golfowym Tee Box?

Jeśli zaczynacie grę w golfa, wszystkie nowe definicje mogą zawrócić w głowie. Niektórzy pytają czym jest Tee Box, co to jest Tee Box w Golfie i gdzie się znajduje oraz do czego służy Tee Box? Mamy dla Was odpowiedź i wyjaśnienie! Zobaczcie.

Czym jest Tee Box na polu Golfowym?

Zacznijmy od tego, że tee box to oczywiście określenie golfowe. Definiuje ono pewien obszar, jaki to obszar? Otóż, żeby to zrozumieć zobaczcie jak wygląda rozegranie jednego dołka golfowego. Załóżmy, że mamy dołek numer 1 w Royal Kraków Golf & Country Club, jest to dołek PAR 5, czyli w pięciu uderzeniach bardzo dobry gracz powinien dobić piłkę do dołka na końcu dołka.

Obszar gdzie znajduje się końcowy dołek-dziura-hole to green, natomiast miejsce z którego oddaje się pierwszy strzał to Tee Box. Innymi słowy, jeśli ktoś zapyta czym jest Tee Box? To jest to wystrzyżony obszar z którego oddaje się pierwszy strzał na każdym z dołków. Na Tee Box znajdziecie także obszar tee, z którego można oddać pierwszy strzał – ograniczony jest on dwoma kolorowymi słupkami określającymi grupę golfistów mogących grać z danego miejsca. Kołeczek można wbić do maksymalnej odległości dwóch kijów od słupków w kierunku OD dołka. 

Co to jest Tee Box
Tak wygląda Tee Box, widać tutaj słupki określające obszar z którego można zagrać na Tee Box.

Czy można grać bez kołeczka z Tee Box? Jeśli chcecie grać bez kołeczka, nic nie stoi na przeszkodzie – można to robić o ile Tee będzie w obszarze Tee.

Czy można stać za słupkami na Tee Box? Tak, o ile piłka legalnie leży w obrzarze Tee.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz