Gdzie jest Armenia? Jak daleko od Polski jest Armenia? Czy jest blisko Polski? - BelSole

Gdzie jest Armenia? Jak daleko od Polski jest Armenia? Czy jest blisko Polski?

Armenia to kraj z burzliwą przeszłością i niestety burzliwą teraźniejszością. Wielu Polaków szuka odpowiedzi na pytanie gdzie jest Armenia i gdzie leży. Mamy dla Was mapę, pokażemy jak blisko jest do Polski oraz jak daleko jest z kraju nad Wisłą do Armenii. Zapraszamy

Gdzie jest Armenia?

Armenia, choć położona w Azji, jest często zaliczana do krajów Europy, przede wszystkim ze względów historycznych, kulturowych i politycznych. Przez lata położenie Armenii pomiędzy wrogimi jej krajami sprowadzało na ten kraj wiele kłopotów i konfliktów. Jeśli chodzi o to gdzie jest Armenia i jak daleko jest od Polski. Nie musicie się obawiać, Armenia położona jest daleko od granic Polski. Armenia leży na pograniczu Wschodniej Europy i Zachodniej Azji. Sąsiaduje od północy z Gruzją, od wschodu z Azerbejdżanem, od południa z Iranem i eksklawą Azerbejdżanu – Nachiczewańską Republiką Autonomiczną, od zachodu z Turcją. Pomimo swojego niewielkiego rozmiaru, krajobraz Armenii jest zróżnicowany. Przeważa tu krajobraz górski, z szczytami przekraczającymi 4000 metrów n.p.m. Zapewnia to piękne scenerie o każdej porze roku. Duże obszary kraju są pokryte stepami i półpustyniami. Armenia może pochwalić się także bujnymi lasami, które pokrywają około 12% powierzchni kraju. Największymi rzekami Armenii są Araks i Debed, natomiast największym jeziorem jest Sewan – jedno z największych na Kaukazie.

Położenie stolicy Armenii (centrum kraju) to 40°10′53″N 44°30′52″E.

 

Jak daleko jest z Polski do Armenii?

Gdzie leży Armenia mapa
Mapa położenia Armenii

Jak widzicie Armenia jest ponad 1854 km od granic Polski. Co za tym idzie, jest nawet dalej niż Hiszpania. Dodatkowo po drodze do Armenii macie całe Morze Czarne, Ukrainę, Mołdawię, Gruzję i Turcję. Czy Armenia jest więc daleko z Polski? Tak, jak na Europę jest bardzo daleko. W kontekście całej kuli ziemskiej jest całkiem blisko.

Podsumowanie, gdzie jest Armenia

Podsumowując wiedzę na temat tego gdzie jest Armenia oto podstawowe fakty:

  • Armenia leży w zachodniej Azji
  • Armenia leży pomiędzy Turcją, Azerbejdżanem. Gruzją i Iranem
  • Armenia nie ma dostępu do Morza Czarnego
  • Armenia jest 1854 km od granic Polski.
AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz