5 powodów by lecieć na Maderę w zimie, grudzień, styczeń, luty i Madera. Pogoda - BelSole

5 powodów by lecieć na Maderę w zimie, grudzień, styczeń, luty i Madera. Pogoda

Madera to jedna z nielicznych destynacji w Europie do których można lecieć w zimie i będzie ciepło. Opowiemy Wam jak wygląda Madera w grudniu, styczniu i lutym, jaka jest wtedy pogoda na Maderze i jaka temperatura. Powiemy też dlaczego właściwie warto lecieć na Maderę w zimie – bo dzieje się sporo. Zapraszamy!

 

Mniejsze tłumy na Maderze

 

mniejsze tłumy na Maderze

Najważniejszych i najpoważniejszym argumentem za zimą na Maderze jest mniejsza liczba turystów. Jeśli nie lubicie tłumów, polecamy ten okres na wycieczkę na Maderę. Łatwiej będzie Wam znaleźć nocleg, nie będziecie musieli przepychać się w kolejkach przy głównych atrakcjach czy ścieżkach trekkingowych – idealny okres dla kogoś kto chce odpocząć od ludzi 🙂  Nie działa to w przypadku świąt Bożego Narodzenia na Maderze, kiedy turystów jest sporo.

 

W zimie na Maderze jest taniej!

 

Nocleg Madera

Inflacja nie pomaga, więc czasami trzeba zaoszczędzić – można to zrobić na wakacjach. Lecąc na Maderę w zimie, zapłacicie mniej za nocleg i za pewną część usług na miejscu. Przez mniejszą ilość turystów w niektóre miesiące ceny noclegów mogą spaść o ponad 60% w porównaniu do sezonu. Jeśli nie jesteście wielkimi fanami kąpieli w oceanie, to może to właśnie pora dla Was. Taniej nie będzie tylko w okresie Bożego Narodzenia i Sylwestra – kiedy to na Maderze pełno jest turystów. 

 

Święta na Maderze

 

Boże Narodzenie Madera

Może macie ochotę na wyspiarsko-portugalskie święta Bożego Narodzenia? Łagodne temperatury, przepiękne iluminacje świąteczne (serio są piękne!) oraz wiele ozdób świątecznych w miasteczkach na Maderze w tym szopek (lapinhas i rochinhas). 23 grudnia w Funchal i paru innych miejscach odbywa się tak zwana noc handlowa (A Noite do Mercado) – gdzie będziecie mogli zakupić odpowiednie produkty przed świętami. W noc z 24 na 25 grudnia odbywa się portugalska pasterka Missa do Galo, czyli msza…kogucia. W zasadzie Portugalczycy na Maderze świętują cały okres od świąt do końca roku, kiedy Sylwestrem i Nowym rokiem kończą Festa miesiąc. Nie zapomnijcie spróbować tradycyjnej wyspiarskiej kuchni bożonarodzeniowej czyli Mięsa w winie, ciasta miodowego i likieru Tangerina.

 

Idealny czas na trekking na Maderze

 

trekking Madera

Zima na Maderze to także doskonały czas na spacery po okolicznych parkach i przepięknych ścieżkach widokowych. To właśnie na Maderze znajduje się jeden z najwyższych klifów w Europie (Cabo Girão). Zawsze możecie zobaczyć przepiękny wschód słońca na Pico Ruivo czy iść na krótszą wycieczkę po Lewadach na Maderze – czyli słynnych kanałach nawadniających. Polecamy także przejść się po ścieżkach półwyspu Świętego Wawrzyńca. Jeśli jesteście miłośnikami spacerów, nie zawiedziecie się.

 

Madera w zimie, pogoda

 

Pewnie już słyszeliście takie hasło jak kraina wiecznej wiosny, tym właśnie jest Madera – temperatury są tam łagodne cały rok i będzie to idealna odskocznia od zimnej zimy w Polsce. Może kąpiel w oceanie przyjemna nie będzie, ale zdecydowanie pogoda na krótki rękawek będzie dopisywać. Jaka jest pogoda na Maderze wgrudniu, styczniu i lutym? Zobaczcie poniżej:

 

Madera grudzień pogoda

 

grudzień Madera

Grudzień to doskonały czas na wycieczkę na Maderę, temperatury wahają się od 20 do 25 stopni Celsjusza (tak było w 2022 roku), w nocy spadają do około 17 – 19 stopni powyżej zera. Czy na Maderze pada w grudniu? Możecie momentami napotkać deszcz, ale nie będzie tragedii – raczej będzie słonecznie

 

Madera styczeń pogoda

 

Styczeń Madera

W styczniu na Maderze możecie liczyć na temperatury od 17 do 21 stopni Celsjusza codziennie – z naciskiem na około 20 stopni zazwyczaj. W 2022 roku słupki sięgały nawet 25 stopni Celsjusza w Nowy rok. W nocy temperatury mogą spadać do około 15 stopni Celsjusza. Czy na Maderze pada w styczniu? Dni deszczowych około 5 na cały miesiąc styczeń.

 

Madera luty pogoda

 

luty Madera

Luty na Maderze to miesiąc bardzo podobny do stycznia, temperatury w ciągu dnia zazwyczaj pokazują około 19 stopni Celsjusza, w nocy są o około 5 niższe. Czy na Maderze pada w lutym? Prawie nie ma deszczu, może 2 dni maksymalnie w miesiącu.

Pamiętajcie jednak, że prognozy mogą się mylić – zwłaszcza te mówiące o pogodzie na Maderze na Oceanie Atlantyckim, gdzie pogoda może być zaskakująca momentami. Niech przykładem będzie 25 stopni Celsjusza w Sylwestra na Maderze 🙂

Tak czy inaczej zima na Maderze to doskonały pomysł i polecamy tą wyspę, by odpocząć od polskiej zimy i szarówy 🙂 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz