Od ilu lat można kopić alkohol w Portugalii? Od ilu lat można pić alkohol!

Od ilu lat można kupić alkohol w Portugalii? Od ilu lat można pić alkohol!

Wielu młodszych podróżników wybierających się na zwiedzanie atrakcji w Porto lub atrakcji w Lizbonie zastanawia się od ilu lat można kupić alkohol w Portugalii. Ile trzeba mieć lat by kupić alkohol a ile trzeba by móc legalnie pić alkohol w Portugalii? Sprawdzamy od ilu lat alkohol można kupić i spożywać.

W internecie pojawia się wiele różnych informacji na temat tego w jakim wieku trzeba być by spożywać i kupować alkohol w Portugalii. Przez wiele lat alkohol w Portugalii dostępny był od 16. roku życia. Kilka lat temu jednak przepisy zostały zmienione ale artykuły w sieci bywają mylące. Jak sytuacja wygląda obecnie?

Kiedyś by kupić alkohol w Portugalii wystarczyło 16 lat. W 2011 roku przepisy zostały nieco zmodyfikowane i 16 lat wystarczyło do zakupu lekkich alkoholi takich jak piwo, wino i cydr. Niestety kilka lat później przepisy znów zostały zmienione. Obecnie by legalnie kupić alkohol w Portugalii konieczne jest 18 lat.

Wiemy już jaki jest minimalny wiek na zakup alkoholu w Portugalii. Teraz pora spojrzeć na to ile trzeba mieć lat by legalnie spożywać alkohol w Portugalii. Nie istnieje żaden jasno postawiony warunek konieczny do legalnego spożywania alkoholu przez nieletnich w zaciszu domowego ogniska. W domu pod opieką dorosłych spożywać można alkohol nie mając 18 lat. Uwaga! Przepis ten nie dotyczy jednak miejsc publicznych.

Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych takich jak restauracje, kawiarnie, koncerty, bary czy puby w Portugalii legalne jest dopiero od 18. roku życia. Tyle przepisy. Jak sprawa wygląda w praktyce?

Każdy kto był w krajach południowych oraz w innych popularnych destynacjach turystycznych zdaje sobie pewnie sprawę, że z zakupem alkoholu młodym turystom raczej bywa dość łatwo. Jeśli obawiacie się, że Wasze dzieci będą miały dostęp do alkoholu na wyjeździe do Portugalii to musimy Was zmartwić – nie jest to wykluczone mimo że kary za sprzedaż alkoholu nieletnim to od 300 do nawet 30 000 EURO.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz