Azerbejdżan, jakie dokumenty? Wiza, dowód czy paszport do Azerbejdżanu? - BelSole

Azerbejdżan, jakie dokumenty? Wiza, dowód czy paszport do Azerbejdżanu?

Jeśli wybieracie się na swoją pierwszą podróż do Azerbejdżanu, zapewne zastanawiacie się czy do Azerbejdżanu potrzebny jest paszport czy może dowód osobisty. Jakie dokumenty wziąć ze sobą do Azerbejdżanu? Wyjaśniamy!

Paszport czy dowód osobisty do Azerbejdżanu?

Kraj ten wydaje nam się dość egzotyczny, jednak jest on geograficznie całkiem blisko położony Polski. Zastanawia Was fakt jakie dokumenty są potrzebne by wlecieć do Azerbejdżanu? Czy potrzebna jest wiza? Lecimy z tłumaczeniem!

Dowód osobisty do Azerbejdżanu?

Zacznijmy od tego jaki dokument należy wziąć do Azerbejdżanu, czy można wlecieć tylko na dowodzie jak na przykład do krajów w UE? Niestety, aby dostać się do Azerbejdżanu, sam dowód osobisty nie wystarczy. Potrzebujecie innych dokumentów.

Paszport do Azerbejdżanu?

Tak, aby spokojnie wjechać, wlecieć, dostać się do Azerbejdżanu, potrzebujecie ważnego paszportu lub paszportu tymczasowego. Musi on jednak być jeszcze 3 miesiące ważny po planowej dacie wyjazdu. Jeśli posiadacie taki dowód tożsamości bez problemu dostaniecie się do Azerbejdżanu, jednak zanim to zrobicie, musicie jeszcze załatwić jedną rzecz.

Wiza do Azerbejdżanu?

Czy do Azerbejdżanu potrzebna jest wiza? Niestety tak, jednak wyrobienie jej nie jest problematyczne. Wystarczy wejść na stronę evisa.gov.az i złożyć podanie o wizę jednokrotnego wjazdu z maksymalnym terminem ważności 30 dni w okresie 90 dni. E-wizy obsługiwane są przez państwową agencję ASAN. Musicie poczekać około 3 dni na decyzję wizową.

Ile kosztuje wiza do Azerbejdżanu? Koszt i opłata za wizę do Azerbejdżanu wynosi 23 USD. Jeśli zapłacicie więcej o 30 USD, to możecie przyśpieszyć wydanie wizy do 3 godzin.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz