Czy Grecja to państwo? Czy jest w Unii Europejskiej? - BelSole

Czy Grecja to państwo? Czy jest w Unii Europejskiej?

Każdego roku do Grecji przyjeżdżają miliony turystów. Ciężko w to uwierzyć ale część z nich zastanawia się czy Grecja to państwo, a jeśli to państwo to czy należy ono do Unii Europejskiej? Dzisiaj postaramy się raz na zawsze odpowiedzieć na te ważne i trudne pytania. Czy Grecja jest państwem Unii Europejskiej? Czy Grecja należy do Europy? Oto odpowiedzi nie tylko dla osłów.

Grecja to położony na półwyspie bałkańskim kraj ze stolicą w Atenach. W Według danych z 2019 roku w Grecji mieszka 10,72 miliona osób. Czy tak duża liczba osób mogłaby zmieścić się w jednym mieście? Tak! Są miasta mające ludność większą od ludności Grecji ale jednak Grecja to państwo.

Na Grecję składa się kontynentalna część na południowym-wschodzie Europy oraz liczne greckie wyspy, których jest około 2500. Z około 2500 wysp w Grecji tylko 165 to wyspy zamieszkałe!

Grecja jest państwem Unii Europejskiej. Ciężko w to uwierzyć ale Grecja wstąpiła do Unii Europejskiej znacznie wcześniej, niż Polska. Grecja jest w europejskiej wspólnocie już od 1 stycznia 1981 roku. Waluta w Grecji to Euro.

 

Jeśli zastanawiacie się również czy Grecja jest również w gronie państw NATO to spieszymy z odpowiedzią. Greca należy do państw NATO już od 1952 roku!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz