Jakie dokumenty na Sycylię? Czy potrzebny dowód czy paszport?

Jakie dokumenty na Sycylię? Czy potrzebny dowód czy paszport?

Jeśli planujecie wyjazd na Sycylię w 2021 roku warto przed podróżą sprawdzić jakich dokumentów potrzeba na wycieczkę na Sycylii? Jeśli zastanawiacie się czy na Sycylię potrzebny jest paszport czy wystarczy dowód osobisty dziś postaramy się rozwiać wszelkie Wasze wątpliwości. Jaki dokument potrzebny na lot samolotem lub podróż autem na Sycylię?

Wnikliwi Czytelnicy bloga podróżniczego Belsole.pl wiedzą już czy Sycylia to kraj, wyspa czy Włochy. Z tą wiedzą zdecydowanie łatwiej domyśleć się jakiego potrzeba dokumentu podróży.

Dzięki temu, że Sycylia jest częścią Włoch obowiązują tu takie same dokumenty. Jeśli nie macie paszportu to możecie planować wyjazd na zwiedzanie Katanii z samym dowodem osobistym. Włochy są krajem znajdującym się w Strefie Schengen więc zwyczajowo poza wyjątkowymi sytuacjami na wewnętrznych granicach strefy nie przeprowadzane są kontrole graniczne.

Podsumowując – na Sycylię Polakowi wystarczy dowód osobisty i nie potrzebna jest wiza. Co dla dziecka zapytacie? Dla dziecka potrzebny jest paszport lub tymczasowy dowód osobisty.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!