Czy na Mauritiusie są rekiny? Ataki rekinów na Mauritiusie - BelSole

Czy na Mauritiusie są rekiny? Ataki rekinów na Mauritiusie

Mauritius jest coraz częściej wybieranym kierunkiem wakacyjnym wśród polskich turystów. Wielu z nich wybierając się na zagraniczne wakacje, zadaje sobie następujące pytanie – czy na Mauritiusie są rekiny? Odpowiedź poznacie w naszym materiale. Koniecznie sprawdźcie, jeśli planujecie wyjazd na Mauritius i obawiacie się spotkania z rekinem.  Specjalnie dla Was sprawdzimy również, czy ataki rekinów na Mauritiusie były odnotowywane w przeszłości. 

Czy na Mauritiusie są rekiny?

Zacznijmy od najważniejszej kwestii tego materiału. Czy na Mauritiusie są rekiny? Odpowiedzi dostarcza położenie geograficzne tego wyspiańskiego państwa. Mauritius położony jest nad Oceanem Indyjskim, a ciepłe wody oblewające wyspę stwarzają znakomite warunki bytowe dla wielu dużych morskich stworzeń, w tym również rekinów. Zatem, czy na Mauritiusie są rekiny? Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. 

W tym miejscu z pewnością zastanawiasz się, jakie gatunki rekinów żyją na Mauritiusie. Do najczęściej spotykanych rekinów należą rekiny rafowe (m.in. żarłacz czarnopłetwy i białopłetwy). Wśród innych gatunków rekinów spotykanych na Mauritiusie należą np. żarłacz szary i byczy, a mając szczęście można natknąć się na największe na ryby na świecie – rekiny wielorybie. 

 

Ataki rekinów na Mauritiusie 

Skoro już wiesz, czy na Mauritiusie są rekiny, z pewnością zainteresuje Cię również to, czy są one niebezpieczne dla ludzi. Możemy Was uspokoić – ataki rekinów na Mauritiusie nigdy nie były odnotowywane. Wpływa na to kilka czynników – po pierwsze, większość rekinów żyjących w okolicznych wodach nie stanowi zagrożenia dla człowieka. Po drugie, wyspy wchodzące w skład Mauritiusu otoczone są rafami, dzięki czemu rekiny nie mają dostępu do plaż. 

Chociaż ataki rekinów na Mauritiusie nie zostały oficjalnie zarejestrowane przez władze tego państwa, nie oznacza to, że taki scenariusz jest całkowicie wykluczony. Wystarczy tylko wspomnieć, że koniec 2011 roku na zachodnim wybrzeżu Mauritiusa odnotowano trzy alarmy dotyczące rekinów, a z tego powodu ewakuowano popularną plażę Albion. Warto też dodać, że na pobliskiej wyspie Reunion w ostatnich latach doszło do kilku śmiertelnych ataków rekina. Mimo wszystko należy podkreślić, że ataki rekinów na Mauritiusie są mało prawdopodobne, a turyści z pewnością mogą czuć się bezpieczni. 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz