Pogoda w październiku na Dominikanie. Czy jest ciepło, jak często pada? Dominikana październik - BelSole

Pogoda w październiku na Dominikanie. Czy jest ciepło, jak często pada? Dominikana październik

Dominikana jest jednym z najpopularniejszych kierunków wśród turystów wybierających egzotyczne destynacje turystyczne. Aby obniżyć koszty wyjazdu, wiele osób decyduje się na wakacje poza szczytem sezonu turystycznego. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, jaka jest pogoda w październiku na Dominikanie. Czy jest ciepło? Odpowiedzi poznasz w artykule. Po jego lekturze nie będziesz miał problemów z odpowiedzią na pytanie, jaka jest temperatura na Dominikanie w październiku. Zapraszamy.

Temperatura w październiku na Dominikanie. 

Sprawdzając, jaka jest pogoda w październiku na Dominikanie, w pierwszej kolejności musimy rozważyć jedną kwestię. Nie ulega wątpliwości, że turyści wybierający egzotyczne wakacje liczą na czas spędzony w wysokich temperaturach. Z tego powodu w pierwszej kolejności sprawdzimy, czy na Dominikanie w październiku jest ciepło. 

Możemy szybko rozwiać Wasze wątpliwości. Temperatura na Dominikanie w październiku zdecydowanie sprzyja długim godzinom spędzonych na rajskich plażach. Wystarczy tylko wspomnieć, że średnia temperatura na Dominikanie w październiku w trakcie dnia oscyluje w granicach 29-31 stopni. Niewiele chłodniej jest wieczorami, gdy termometry wskazują średnio 24-26 st.C. 

Jeżeli zastanawiasz się, czy na Dominikanie jest ciepło w październiku, z pewnością zastanawia Cię również kwestia temperatury wody. Powiedzmy sobie szczerze – miłośnicy długich kąpieli będą zachwyceni, gdyż temperatura wody morskiej na Dominikanie w październiku osiąga prawie 30 st. C! 

 

Pogoda na Dominikanie w październiku. Opady deszczu 

Aby uzupełnić informacje na temat tego, jaka jest pogoda na Dominikanie w październiku, bez wątpienia powinniśmy sprawdzić jeszcze jedną ważną kwestię dla turystów. Osoby planujące wyjazd zadają sobie następujące pytanie – czy na Dominikanie w październiku często pada deszcz? 

Tutaj musimy Was nieco zmartwić – planując wyjazd, koniecznie zaopatrzcie się w kilka przeciwdeszczowych rzeczy. Opady w październiku na Dominikanie są dosyć powszechne, a w skali miesiąca deszcz pojawia się przez kilkanaście dni. Suma opadów deszczu na Dominikanie w październiku to zazwyczaj około 140-150 l/m2. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz