Czy Tunezja jest w Europie? Czy Tunezja leży w Europie? - BelSole

Czy Tunezja jest w Europie? Czy Tunezja leży w Europie?

Tunezja to wymarzony kierunek na wakacje dla wielu naszych czytelników. Nie dla każdego z nich jest jednak oczywiste na jakim kontynencie leży Tunezja. Czy Tunezja znajduje się w Europie? Gdzie leży Tunezja? Sprawdzamy!

Tunezja – położenie na mapie świata. Na jakim kontynencie leży?

Jeżeli i Wy należycie do osób, które zadają sobie pytanie czy Tunezja leży w Europie, to spieszymy z odpowiedzią! Tunezja nie leży w Europie. Tunezja to kraj położony w północnej Afryce, nad Morzem Śródziemnym. I to właśnie Morze Śródziemny oddziela Tunezję od Europy. Tunezja graniczy z Algierią oraz Libią, czyli dwoma innymi afrykańskimi państwami. Mieszka w niej ponad 11 milionów ludzi, a jej powierzchnia równa jest około połowie powierzchni Polski.

Kulturowo Tunezja również ma niewiele wspólnego z Europą. Można tu spotkać natomiast rzesze turystów ze Starego Kontynentu, głodnych tanich wczasów w formule all inclusive. Co ciekawe, to 1956 roku, Tunezja znajdowała się pod protektoratem Francji, czyli kraju który jak najbardziej leży w Europie.

Czy Tunezja to Europa? Podsumowanie.

Tunezja zdecydowanie nie należy do grona krajów leżących w Europie. Jest to kraj położony w odległej Afryce. Obecnie z krajami Europy łączy ją tylko to, że leży nad Morzem Śródziemnym.  

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz