Czy w Grecji obchodzi się 11 listopada? - BelSole

Czy w Grecji obchodzi się 11 listopada?

Zastanawiacie się czy w Grecji może obchodzi się święto 11 listopada 2021? Czy Grecy obchodzą to święto 11 listopada? Odpowiemy na to pytanie czy święto niepodległości w Grecji obchodzi się 11 listopada.

Obchody 11 listopada w Grecji?

Oczywiście i Grecy mają swoje Święto Niepodległości, dzień w którym obchodzą odzyskanie wolności i wybuch buntu pod turecką okupacją. Wszystko to miało miejsce w 1821 roku, jednak czy było to 11 listopada tak jak w Polsce? Czy grecki dzień niepodległości jest 11 listopada? Otóż nie, jest on obchodzony 25 marca, więc o zupełnie innej porze roku. Czy w Grecji obchodzi się jednak 11 listopada? Niestety nie, chyba, że spotkacie tam Polaków na wakacjach lub fanów Polski z Grecji – ale to akurat mało prawdopodobne, chyba, że pod ambasadą Polski.

Czy więc w Grecji obchodzi się 11 listopada? Nie, Grecy nie mają żadnego oficjalnego święta państwowego 11 listopada 2021 roku. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz