Czy w Portugalii obchodzi się Mikołajki? Jak świętowane są Mikołajki w Portugalii? 6 grudnia w Portugalii. - BelSole

Czy w Portugalii obchodzi się Mikołajki? Jak świętowane są Mikołajki w Portugalii? 6 grudnia w Portugalii.

Wiele osób cały rok z niecierpliwością wyczekuje grudnia. Pierwszy śnieg, Boże Narodzenie,  zapach świerku niosący się po mieszkaniu, ojciec mordujący pływającego w wannie karpia, prezenty… Ach, można się rozmarzyć na samą myśl! Oczekiwanie na ten magiczny czas bez wątpienia umilą nam obchodzone 6 grudnia Mikołajki, czyli dzień gdy wręczamy sobie nawzajem drobne prezenty. Czasami możemy złożyć też życzenia mikołajkowe.

Tak to wygląda w Polsce. Jak natomiast jest w Portugalii? Czy w Portugalii obchodzi się Mikołajki? Jakie są zwyczaje mikołajkowe w Portugalii?

Mikołajki w Portugalii to doprawdy bardzo ciekawe zagadnienie. Obchodzone są tylko w jednym mieście: Guimarães. W reszcie Portugalii natomiast nie obchodzi się Mikołajek, a 6 grudnia jest tam zwykłym dniem. Co do obchodów Mikołajek w Guimarães, to są one tam nazywane Festas Nicolinas, trwają aż kilka dni i są hucznie świętowane w całym mieście! Od 29 listopada do 6 grudnia, w ramach świętowania Mikołajek, w mieście ma miejsce bardzo dużo wydarzeń artystycznych i religijnych, organizowanych głównie przez studentów.

Podsumowując, Mikołajki w Portugalii są obchodzone tylko w mieście Guimarães. W pozostałych częściach Portugalii nie ma natomiast zwyczaju świętowania Mikołajek.

Rozczarowani brakiem prezentu?

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz