Czy w Portugalii jest zmiana czasu? Czas w Portugalii - BelSole

Czy w Portugalii jest zmiana czasu? Czas w Portugalii

Wiele osób jadących na wakacje w Portugalii w marcu i październiku pyta nas o to czy w Portugalii jest zmiana czasu. Dziś odpowiadamy na wszystkie pytania związane z tym jaki czas jest w Portugalii oraz o tym czy w kraju jest zmiana czasu. Czy trzeba przestawiać zegarek? Jaka strefa czasowa obowiązuje w Portugalii? Czy w Portugalii jest ta sama godzina co w Polsce?

Portugalia podzielona jest na dwie strefy czasowe. Część kontynentalna oraz Madera używają czasu UTC +00:00 zwanej uniwersalnym czasem koordynowanym. Do strefy tej zalicza się czas zachodnioeuropejski oraz czas Greenwich. Należące do Portugalii Azory znajdują się jednak w innej strefie czasowej UTC -01:00. Jadąc do Portugalii należy pamiętać, że na wakacjach trzeba przestawić zegarek o godzinę do tyłu. O 2 w nocy czasu polskiego w kontynentalnej części Portugalii jest 1 w nocy. Na Azorach o 2 w nocy czasu polskiego jest dopiero północ. Zegarek cofamy więc o 2 godziny.

Osobnym pytaniem odnośnie czasu w Portugalii jest pytani o konieczność zmiany czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy. Na to pytanie odpowiedź jest twierdząca. W Portugalii, tak jak i praktycznie całej zachodniej Europie z wyjątkiem Islandii, wciąż jeszcze funkcjonuje zmiana czasu. Tak samo jak w Polsce czas w Portugalii zmienia się w ostatnią niedzielę marca oraz w ostatnią niedzielę października. Czas letni w Portugalii 2019 skończy się 27 października. Od 27 października 2019 obowiązywać będzie czas zimowy.

Ciekawostką dotyczącą czasu w Portugalii jest to, że jeszcze nie tak dawno temu w kraju czas był taki sam jak w Polsce. Jeszcze w 1996 roku Portugalia korzystała z czasu środkowoeuropejskiego.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz