Czy w Wenecji jest bezpiecznie? Na co uważać w Wenecji? - BelSole

Czy w Wenecji jest bezpiecznie? Na co uważać w Wenecji?

Wenecja jest jednym z najsłynniejszych miast nie tylko we Włoszech ale i na świecie. Miasteczko położone na 118 wysepkach przyciąga każdego roku około 20 milionów turystów. Czy bezpiecznie jest jechać do Wenecji? Na co należy uważać wizytując słynne miasto na wodzie? Dziś sprawdzamy czy jest bezpiecznie i na co należy uważać przyjeżdżając na wakacje we Wenecji.

Jak każde miasto odwiedzane przez miliony turystów również Wenecja jest miejscem w którym warto uważać na pewne powszechnie występujące zjawiska. Pierwszą i najważniejszą rzeczą na którą należy zwracać uwagę są kieszonkowcy. Kradzieże kieszonkowe są powszechne w Wenecji więc, zwłaszcza w tłumie, uważajmy na cenne przedmioty i pieniądze i nie stawajmy się łatwym celem dla złodzieja.

Niektórzy kieszonkowcy nie ograniczają się tylko do wyciągania zawartości kieszeni turystów. W mieście działają szajki, których zadaniem jest odwracanie uwagi w najróżniejszy sposób. Nie rozmawiamy z żebrakami, nazbyt pomocnymi miejscowymi i imigrantami, nie podpisujemy żadnych petycji. Napady rabunkowe czy porwania w Wenecji nie są niebezpieczeństwem.

Przez Wenecję przewalają się prawdziwe tłumy, które są rajem dla złodziejaszków. Przy okazji – jeśli chcecie bez przeszkód poruszać się po mieście to lepiej na spacery udawać się bardzo wcześnie rano i odwiedzać miasto poza szczytem sezonu. Dobrym pomysłem jest również zwiedzanie Wenecji w nocy.

W Wenecji uważamy oczywiście na zdecydowanie za drogie restauracje i kawiarnie oraz zawsze sprawdzamy czy do obsługa nie doliczyła sobie czegoś od siebie. Poza tym jednym z zagrożeń w Wenecji są gołębie. Po pierwsze ptaki mogą rozgościć choroby, po drugie w wielu miejscach najzwyczajniej w świecie nie wolno ich karmić, po trzecie ich obecność niszczy zabytki. Najlepiej nie karmić ptaków i trzymać się od nich z daleka.

Cyklicznie Wenecja znajduje się pod wodą. Jeśli prognozy pogody dla Wenecji przewidują, że miasto zostanie po raz kolejny zalane najlepiej nie jechać do Wenecji i wybrać inne miejsce. Gdy już jesteśmy w mieście należy bacznie przysłuchiwać się nadawanych komunikatom i starać trzymać się z daleka od zalanych ulic. Woda w Wenecji nie zawsze należy do najczystszych. Powódź lepiej przeczekać na wysokich piętrach hotelu.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz