Czy w Wenecji są samochody? Czy jeżdżą auta po Wenecji? Parkingi

Czy w Wenecji są samochody? Czy jeżdżą auta po Wenecji? Parkingi

Wielu turystów wybierających się do Włoch własnym samochodem zastanawia się czy podczas wycieczki uda im się wjechać do Wenecji. Czy po Wenecji da się jeździć samochodem? Czy w Wenecji są samochody? Sprawdźmy jak wygląda kwestia ruchu drogowego w Wenecji, słynnym mieście kanałów. Czy są tu jakieś auta? Sprawdźmy też ile kosztuje parking w Wenecji i gdzie można parkować w Wenecji.

Wenecja znana jest jako miasto na wodzie. Jedno z najsłynniejszych miast świata powstało na dziesiątkach małych wysepek. Zamiast ulic w Wenecji są kanały. Zamiast samochodów, motocykli czy rowerów po Wenecji poruszano się zawsze gondolami lub łodziami. I tak też zostało do dzisiaj.

Czy są samochody w Wenecji? Nie ma. Do Wenecji nie wolno wjeżdżać autem. Jeśli chcecie pojechać samochodem do Wenecji to będziecie zmuszeni zaparkować samochód w okolicy dworca. Samochodem i autobusem można poruszać się również po moście Ponte della Liberta łączącym Wenecję z Mestre. Jak jest w samej Wenecji? Czy są tu jakieś uliczki?

W środku miasta obowiązuje całkowity zakaz ruchu kołowego. Nawet gdyby nie obowiązywał to naprawdę nie ma tu zbyt wielu miejsc po których dałoby się wygodnie jeździć samochodem. Uliczki Wenecji jeśli już są to są naprawdę wąskie i poruszanie się po nich autem nie należałoby do najłatwiejszych. W przeciwieństwie do słynącego z kanałów Amsterdamu na szczęście nie ma tu też rowerzystów i skuterzystów pędzących na złamanie karku i nie zważających na przechodniów.

Gdzie parkować w Wenecji?


Jeśli wybieracie się samochodem do Wenecji to możecie skorzystać z naprawdę wielu gigantycznych parkingów przed wjazdem do Wenecji w okolicach dworca – na wysepkach Santa Croce albo w Tronchetto. Ile kosztują parkingi w Wenecji? Nie należą do najtańszych na świecie. Cena doby to około 30-32 EUR na lepszych parkingach i około 20 EUR za 24 godziny na parkingach oddalonych od głównych atrakcji turystycznych (czyli na Tronchetto).

Jeśli chcecie taniej to można skorzystać z taryfy nocnej, niestety w takim wypadku trzeba rankiem zabrać auto z parkingu. Niektóre hotele dysponują zniżkami na parking więc wynajmując hotel w Wenecji warto się dowiedzieć czy taką zniżkę oferuje.

Opcją dla klientów nie szanujących zbytnio własnego czasu jest zaparkowanie na stałym lądzie w Marghera. Tam ceny spadają już nawet do 5 EUR za dzień.

Oczywiście zdarzają się sytuacje w których nieuważni turyści wjeżdżają autem do Wenecji. W 2016 roku media obiegła informacja o parze Brytyjczyków, którzy wjechali do Wenecji autem i przejechali przez jeden z pieszych mostów i jeździli po nabrzeżu. Swoje zachowanie tłumaczyli tym, że tak pokierowały ich internetowe mapy. Samochody znajdziecie za to na wyspach Pellestrina i Lido.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz