Czy we Włoszech jest zmiana czasu? Kiedy jest zmiana?

Włoskie miasta takie jak Wenecja, Rzym, Palermo czy cała wyspa Sycylia to prawdziwy magnes na turystów. Jeśli zastanawiacie się nad wyjazdem do Włoch jesienią lub wczesną wiosną w okresie powszechnej zmiany czasu to pewnie interesuje Was sprawa zmiany czasu we Włoszech. Czy we Włoszech jest zmiana czasu? Czy Włosi zmieniają czas z zimowego na letni i z letniego na zimowy? Kiedy jest zmiana czasu we Włoszech? Dzisiaj to sprawdzamy.

Coroczna zmiana czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy od lat już wywołuje wiele kontrowersji. Wiele krajów zdecydowało się na porzucenie zwyczaju sięgającego swoimi korzeniami do czasów rewolucji przemysłowej. Kraje Unii Europejskiej debatują nad tym od dawna ale żadnych efektów to nie przynosi.

Czy we Włoszech jest zmiana czasu? Włochy nie należą do grona państw, które zdecydowały się na porzucenie przestarzałego zwyczaju. Jeśli wybieracie się do Włoch jesienią lub wiosną to musicie uważać na zmianę czasu. Kiedy jest zmiana czasu we Włoszech?

Od wielu już lat zmiana czasu w najróżniejszych państwach Europy takich jak chociażby Niemcy czy Ukraina odbywa się tego samego dnia. Z czasu letniego na zimowy we Włoszech przechodzi się w nocy w ostatnią niedzielę października, a z czasu zimowego na letni w ostatnią niedzielę marca. Co to oznacza obecnie?

Zmiana czasu 2020 we Włoszech zostanie przeprowadzona w nocy z 24 na 25 października. Ponownie we Włoszech czas zostanie zmieniony w ostatnią niedzielę marca czyli w noc z 27 na 28 marca. Wtedy pośpimy godzinę krócej.

Dodaj komentarz