Czy w Chorwacji jest zmiana czasu? Kiedy jest zmiana?

Wiele osób planujących wyjazd by uciec od chłodu w Polsce w okresie zmiany czasu z zimowego na letni lub z letniego na zimowy jako miejsce swojego wyjazdu wybiera Chorwację. Jeśli jedziecie do Chorwacji to pewnie zastanawiacie się czy w Chorwacji jest zmiana czasu. Kiedy jest zmiana czasu w Chorwacji? Sprawdźmy to!

Wielokrotnie już w krajach Unii Europejskiej debatowano nad sensem zmieniania czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy. Ostatecznie uzgodniono, że kraje EU finalnie wycofają się ze zmiany czasu ale przepisy te jeszcze nie weszły w życie. Co to oznacza? Ni mniej ni więcej to, że w Chorwacji jest zmiana czasu.

Kiedy jest z miana czasu w Chorwacji? To dobre pytanie. Tradycyjnie zmiana czasu w Chorwacji odbywa się w ostatnią niedzielę października oraz w ostatnią niedzielę marca. W 2020 roku zmiana czasu w Chorwacji z letniego na zimowy planowana jest na noc z 24 na 25 października. Zmiana czasu w Chorwacji 2021 to zaś noc z soboty na niedzielę w ostatni weekend marca.

Co będzie później z przechodzeniem na czas letni i zimowy? Zobaczymy! Prawdopodobnie zmiana czasu w Chorwacji zostanie zniesiona.

Dodaj komentarz