Czy we Włoszech mówią po angielsku? Jak się dogadać? - BelSole

Czy we Włoszech mówią po angielsku? Jak się dogadać?

Wiele osób wyjeżdżających do Włoch i nie znających języka włoskiego zastanawia się czy we Włoszech mówią po angielsku. Czy we Włoszech dogadam się po angielsku? Dziś sprawdzamy jak wygląda sprawa znajomości języka angielskiego we Włoszech. Czy jadąc na wczasy do Włoch koniecznie trzeba mówię po włosku?

Każdego roku przedstawiciele EF Education First przedstawiają wyniki badania EF Proficiency Index przeprowadzanego w 100 krajach świata w których język angielski nie jest pierwszym językiem na próbie 2,2 miliona osób. Badanie za rok 2020 właśnie zostało przedstawione. Wiemy już jak w 2020 roku wypadły Włochy i znajomość języka angielskiego we Włoszech.

Czy Włosi mówią po angielsku? Z badań EF Education First wynika, że mówią ale nie za dobrze. Znajomość języka angielskiego u Włochów zakwalifikowała ich na 30 pozycji ze 100 państw. To awans z 36 pozycji w 2019 roku. Włochy znajdują się w gronie krajów w których znajomość języka angielskiego jest na umiarkowanym poziomie.

Wśród badanych krajów Europy Włosi znaleźli się na 25 pozycji z 31 badanych krajów. Gorzej od Włochów mówią po angielsku na Ukrainie czy w Gruzji. Polacy zostali sklasyfikowani na 16 pozycji w rankingu. Co to oznacza?


Czy Włosi mówią po angielsku?

Jeśli jedziecie do Włoch i macie zamiar spędzać czas w nieco lepszych miejscach takich jak dobre hotele w Rzymie, Mediolanie, Wenecji albo na Sardynii to nie musicie się obawiać o znajomość angielskiego. Jeśli wybieracie się w miejsca w których pojawia się mniej bogatych turystów z krajów anglojęzycznych to możecie mieć problemy.

Na włoskiej prowincji znalezienie osób, które mówią po angielsku może okazać się trudne o ile nie niemożliwe. Na włoskiej prowincji polecamy mówić wolno po polsku i dużo machać rękami. Zrozumieją Was. Sprawdzone. Jeśli wybieracie się do Włoch to warto sprawdzić nasz poradnik: co kupić we Włoszech.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz