Nowe autobusy elektryczne dla Mediolanu - BelSole

Nowe autobusy elektryczne dla Mediolanu

Mediolan stawia na zielony transport pasażerów komunikacji miejskiej. Spółka ATM odpowiadająca za komunikację autobusową we włoskim mieście zapowiedziała właśnie zakup kolejnych elektrycznych autobusów Solaris Urbino 12. Ile autobusów kupiono?

Solaris dostarczy 100 sztuk elektrycznych autobusów Urbino 12 czyli takich większych samochodów elektrycznych . Już wcześniej w 2019 roku do miasta trafiło 40 tego typu pojazdów. Gdy zamówienie zostanie zrealizowane Mediolan będzie dysponować flotą składającą się z 275 elektrycznych autobusów.

Autobusy zamówione przez Mediolan będą wyposażone w dwie ważne funkcje podnoszące bezpieczeństwo na drogach: Mobileye Shield+ czyli system ostrzegania o martwym polu oraz wydający sygnały dźwiękowe jeśli autobus zmienia pas bez kierunkowskazów, a także ostrzegający przed zbytnim zbliżaniem się do poprzedzających pojazdów oraz całkowitą nowość – testową opcję MirrorEye zastępującą lusterka zewnętrzne kamerami tak jak chociażby w zapowiedzianym hyper-GT Koenigsegg Gemera.

W pakiecie 100 zakupionych przez Mediolan autobusów znajdzie się tysięczny elektryczny autobus wyprodukowany przez Solarisa. Spółka ATM w Mediolanie obsługuje całość komunikacji miejskiej w tym nawet metro w Mediolanie.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz