Czy Włochy leżą na Półwyspie Skandynawskim? Gdzie leżą Włochy - BelSole

Czy Włochy leżą na Półwyspie Skandynawskim? Gdzie leżą Włochy

Włochy to jeden z najciekawszych krajów Europy ale nie wszyscy wiedzą gdzie leżą Włochy. Niektórzy sądzą, że Włochy leżą na Półwyspie Skandynawskim. Sprawdźmy czy to prawda. Czy Włochy leżą na Półwyspie Skandynawskim? Jakie państwa leżą na Półwyspie Skandynawskim i czy wśród państw Półwyspu Skandynawskiego są i Włochy? Na jakim półwyspie leżą Włochy?

Czy Włochy leżą na Półwyspie Skandynawskim? Znani geografowie odpowiadają na to pytanie: Co? Nie, skąd ten pomysł? Jeśli zastanawialiście się czy Włochy leżą na Półwyspie Skandynawskim to mamy dla Was odpowiedź: Nie, Włochy nie leżą na Półwyspie Skandynawski. Gdzie leżą Włochy?

Włochy oczywiście leżą w zupełnie innej części Europy. Włochy położone są na Półwyspie Apeniński. Półwysep ten otoczony jest przez Morze Śródziemne, Liguryjskie i Tyrreńskie. Co Półwysep Skandynawski mieści Włochy?

Nie! Na Półwyspie Skandynawskim jak sama nazwa wskazuje znajdują się tak zwane kraje skandynawskie. Półwysep ten zajmowany jest przez Finlandię, Norwegię i Szwecję. Włoch tam nie ma. Podsumowując: Czy Włochy leżą na Półwyspie Skandynawskim? Nie, leżą na  półwyspie ale jest to Półwysep Apeniński.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz