Czy do Włoch potrzebny jest paszport covidowy? Czy szczepionka?

Czy do Włoch potrzebny jest paszport covidowy? Czy szczepionka?

Od czasu gdy w mediach słychać o powszechnych, chociaż teoretycznie nieobowiązkowych, szczepieniach wiele osób zastanawia się czy wkrótce będzie można normalnie podróżować. Czy będzie paszport covidowy? Czy będzie trzeba jeździć z zaświadczeniem o szczepieniu? Czy do Włoch potrzebny jest paszport covidowy? Czy szczepienie?

W 2020 roku wiele osób bało się wyjazdu na wakacje, a inni którzy chcieli normalnie żyć i odpocząć nie mogli tego zrobić przez najróżniejsze kwarantanny i ograniczenia. W 2021 roku po powszechnych szczepieniach ma być inaczej ale tu pojawiają się obawy.

W wielu mediach słychać już o wystawianiu tak zwanych paszportów covidowych. O pomyśle takim słychać było we Włoszech. Czy do Włoch potrzebne jest szczepienie? Czy do Włoch potrzebny jest paszport COVID-owy?

Na dzisiaj nie ma jeszcze oficjalnych pomysłów wprowadzania paszportów covidowych. Nikt nie mówi też o tym, że do wyjazdu gdziekolwiek będzie potrzebne szczepienie.

Już wiemy, że paszporty covidowe od 1.07.2021 będą respektowane przez władze na lotniskach

Jeśli już dojdzie do podobnych sytuacji to tyczyć się będą pewnie latania samolotem, a nie dojazdu własnym autem, podróży pociągiem czy autokarem.

Na dzisiaj nie ma informacji o żadnych paszportach covidowych do Włoch ani o wymogu bycia zaszczepionym do wyjazdu do Włoch. Już wiemy, że paszporty covidowe od 1.07.2021 będą respektowane przez władze na lotniskach. Jeśli takie informacje się pojawią – zaktualizujemy artykuł.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz