Darmowy parking w Bratysławie. Gdzie zaparkować Bratysława?  - BelSole

Darmowy parking w Bratysławie. Gdzie zaparkować Bratysława? 

Bratysława jest często odwiedzana przez turystów, na co wpływa również niewielka odległość do Wiednia. Stolica Słowacji znajduje się całkiem blisko południowej granicy z Polską co sprawia, że wielu naszych rodaków decyduje się ją odwiedzić samochodem. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, gdzie zaparkować w Bratysławie. Informacje te przydadzą się wielu turystów. Darmowy parking w Bratysławie – gdzie go szukać? Dowiesz się tego z lektury. Zapraszamy. 

Gdzie zaparkować w Bratysławie. Ile kosztuje parking? 

Zanim wskażemy, gdzie znaleźć darmowy parking w Bratysławie, opiszmy w kilku słowach, jak zorganizowany jest system parkowania w stolicy Słowacji. Na terenie miasta działa określona strefa, znana jako Bratysławski Asystent Parkingowy Paass. Bratysława podzielona jest na 4 stref płatnego parkowania, a cena za postój zależy od bliskości do ścisłego centrum miasta. Cena parkingu w Bratysławie w przypadku postoju w centrum wynosi odpowiednio: 

  • Strefa taryfowa A – 2 euro za godzinę 
  • Strefa taryfowa B – 1,50 euro za godzinę 
  • Strefa taryfowa C – 1 euro za godzinę 
  • Strefa taryfowa D – 0,50 euro za godzinę 

Parkowanie na ulicach Bratysławy zazwyczaj jest płatne od godziny 8:00 do 16:00 (w niektórych miejscach również do 18:00). Szukając parkingów w Bratysławie należy pamiętać, że osoby niebędące rezydentami miasta powinny pozostawiać samochód w dedykowanych do tego strefach (oznaczonych zieloną plakietką parkingową Paas). Opłatę za postój można uregulować za pośrednictwem parkomatów lub jednej z licznych dedykowanych do tego aplikacji. 

Darmowy parking w Bratysławie. Gdzie zaparkować? 

Pora przejść do najważniejszej części tego materiału. WIele osób zastanawia się, gdzie zaparkować samochód w Bratysławie bez konieczności opłacania postoju. Istnieje ku temu kilka możliwości. Darmowy parking w Bratysławie oferuje między innymi większość obiektów typu P+R (parkuj i jedź). Co do zasady, są to obiekty oddalone od centrum miasta, w pobliżu których znajdują się przystanki komunikacji miejskiej dowożące turystów do centrum Bratysławy. Darmowe parkingi w Bratysławie w stylu P+R to między innymi: 

  • P+R Komisárky – dojazd do centrum to około 28 minut komunikacją. 
  • P+R Macharova – dojazd do centrum Bratysławy zajmuje około 3 minut 
  • P Černyševského – dojazd do centrum Bratysławy zajmuje około 4 minut 
  • P+R Jasovská – dojazd do centrum Bratysławy zajmuje około 10 minut 
  • P+R Cintorín Vrakuňa – dojazd do centrum Bratysławy zajmuje około 15 minut. 

Jeżeli w dalszym stopniu zastanawiasz się, gdzie zaparkować w Bratysławie, to dobrym pomysłem jest też postój w pobliżu niektórych sklepów i centrum handlowych. Darmowy parking w Bratysławie znajduje się między innymi w centrum handlowym AVION Shopping Park Bratislava. Inne lokale tego typu oferują możliwość darmowego postoju przez kilka godzin. Przykładowo, w Centrum handlowym Eurovea możesz pozostawić samochód bezpłatnie przez 3 godziny w dni powszednie i 5 w weekendy. Każda kolejna godzina to koszt w wysokości 3,50 euro. Podobne zasady panują na parkingu w pobliżu centrum hadlowego Niva, z tą różnicą, że każda godzina powyżej opisanego limitu to koszt 3 euro. 

Teraz już wiesz, gdzie znaleźć darmowy postój w Bratysławie. Mamy nadzieję, że nasz artykuł był pomocny! 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz