Ile kosztuje rejs z Wiednia do Bratysławy? Ceny w 2023 roku - BelSole

Ile kosztuje rejs z Wiednia do Bratysławy? Ceny w 2023 roku

Wiedeń to jedno z najpiękniejszych europejskich miast, a wizyta w stolicy Austrii daje możliwość wzięcia udziału w ciekawych aktywnościach. Jedną z nich jest wycieczka statkiem do pobliskiej Bratysławy. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, ile kosztuje rejs z Wiednia do Bratysławy. Ceny w 2023 roku za taką przyjemność jest niska czy wysoka? Dowiesz się tego z naszego materiału. Zapraszamy do lektury. 

Rejs z Wiednia do Bratysławy. Cena w 2023 roku

Zanim sprawdzimy, ile kosztuje rejs z Wiednia do Bratysławy, warto wiedzieć dlaczego to połączenie jest tak popularne. Wynika to przede wszystkim z niewielkiej odległości między dwiema stolicami – w linii prostej dzieli je około 80 kilometrów. 

Cena za rejs z Wiednia do Bratysławy w 2023 roku wynika  z kilku elementów. Przede wszystkim turyści mogą wybrać zarówno zwykłe połączenie obsługiwane przez przewoźnika Twin City Liner, jak i droższy oraz dłuższy rejs wycieczkowy połączony ze zwiedzaniem Bratysławy. 

Zacznijmy od pierwszego wypadku. Ile kosztuje najszybszy rejs z Wiednia do Bratysławy? Cena zależy w dużym stopniu od czasu rezerwacji biletu – im bliżej terminu rejsu, tym cena jest większa. Przykładowo, jeżeli zamówimy rejs dla jednej osoby dorosłej z około tygodniowym wyprzedzeniem w sezonie letnim (sprawdzaliśmy dane 23 lipca) to cena usługi wyniesie 195 złotych za osobę dorosłą. W przypadku rezerwacji rejsów z Wiednia do Bratysławy latem z większym wyprzedzeniem, koszt wyniesie około 168,50 złotych. Pasażerowie mają również możliwość podróży z rowerem – taka usługa kosztuje około 25 złotych. Rejs z Wiednia do Bratysławy trwa zazwyczaj około godziny i 15 minut, a połączenia w sezonie letnim wyruszają o 8:30. 

Zobacz także: Pociąg Wiedeń Bratysława, cena biletów 2023. Ile kosztuje pociąg z Wiednia do Bratysławy?

Cena za rejs z Wiednia do Bratysławy w 2023 roku będzie wyższa, jeżeli zdecydujemy się na rejs statkiem wycieczkowym. W takim przypadku rejs w dwie strony trwa 4 godziny, a turyści mają również możliwość zwiedzenia stolicy Bratysławy. Taka usługa to koszt około 350 złotych za osobę, a w cenę wliczony jest już posiłek w restauracji znajdującej się na promie. 

Teraz już wiesz, ile kosztuje prom z Wiednia do Bratysławy w 2023 roku. Mamy nadzieję, że nasz materiał pomoże Ci w planowaniu wycieczki.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz