DRAMAT europejskich lotnisk. TAK DUŻO portów na skraju bankructwa - BelSole

DRAMAT europejskich lotnisk. TAK DUŻO portów na skraju bankructwa

W 2020 roku wiele osób z przyczyn od siebie niezależnych musiało pożegnać się z upragnionymi wakacjami zagranicznymi. Zakazy lotów i pozamykane granice popsuły lokalny biznes w wielu miastach i miasteczkach od wschodu do zachodu. Niepokojące informacje docierają właśnie z branży lotniczej. Przedstawiciele stowarzyszenia ACI Europe reprezentujące interesy europejskich portów lotniczych poinformowali, że widmo bankructwa zawisło nad 193 portami lotniczymi.

Przedstawiciele ACI Europe informują, że na skraju bankructwa w Europie znalazło się blisko 200, głównie lokalnych, portów lotniczych utrzymujących około 277 tysięcy miejsc pracy i przynoszących dochód liczony w miliardach euro rocznie.

Stowarzyszenie zwraca uwagę na wrześniowe dane z branży lotniczej z których jasno wynika, że ruch lotniczy spadł w 2020 roku aż o 73% w porównaniu do roku poprzedniego. To strata na poziomie w granicach 1,29 mld EUR.

20 największych europejskich lotnisk zaciągnęło kredyty na 16 miliardów dolarów. Stanowi to prawie 60% przychodów w normalnym okresie – podkreśla stowarzyszenie

Stowarzyszenie ACI zrzesza w sobie aż 500 europejskich lotnisk.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz