Jak jeździć autem po Cyprze? Ruch lewostronny czy prawostronny?

Jak jeździć autem po Cyprze? Ruch lewostronny czy prawostronny?

Mało kto wybiera się na Cypr własnym samochodem ale już wynajem auta na Cyprze to popularna rozrywka. Jak jeździć samochodem po Cyprze? Jak wygląda zwiedzanie Cypru samochodem? Sprawdzimy jaki jest ruch samochodowy na Cyprze Północnym i Cyprze Południowym. Po której stronie drogi się jeździ? Czy obowiązuje ruch prawostronny czy lewostronny? Jak wygląda jazda samochodem po Cyprze?

Jeśli chcecie jeździ autem po Cyprze to należy pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Cypr od dawna jest silną strefą wpływów brytyjskich. Co to oznacza? Dlaczego jest ruch lewostronny? Właśnie dlatego. Wpływ brytyjski oznacza, że jeżdżąc po Cyprze jeździmy po lewej stronie drogi. Cypr to jedno z państw w Europie z ruchem lewostronnym. Dla zapominalskich przygotowane są specjalne znaki drogowe, które co jakiś czas przypominają by zjechać do lewej krawędzi.

Znaki drogowe na Cyprze są podobne do znaków w Wielkiej Brytanii. Podobne są też zasady ruchu drogowego. Trzymamy się lewej strony drogi, wyprzedzamy z prawej strony. Po której stronie jeździ się na Cyprze Północnym?

Cypr Północny to strefa wpływów tureckich ale jeździ się tu po tej samej stronie drogi co na Cyprze Południowym. Zarówno Cypr Północny jak i Cypr Południowy to jazda po lewej stronie drogi, często chociaż nie zawsze, w aucie z kierownicą po prawej. Jeśli więc nie umiecie tak jeździć to warto rozglądnąć się za kierowcą.

Czy na Cypr potrzeba międzynarodowe prawo jazdy i Zieloną Kartę (Co to jest Zielona Karta?). Na szczęście nie – Polak jeżdżący po Cyprze własnym samochodem nie potrzebuje Zielonej Karty i wystarczy normalne prawo jazdy. Zapraszamy też do naszego przewodnika zakupowego po Cyprze – co warto kupić na Cyprze.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz