Gdzie pojechać na wakacje po koronawirusie? Normalnie nas na to nie stać! - BelSole

Gdzie pojechać na wakacje po koronawirusie? Normalnie nas na to nie stać!

Straszliwy i śmiercionośny koronawirus z Chin już teraz wywołał ogromne spustoszenie w gospodarce. Jedną z branż, która przez długie miesiące będzie liczyć straty związane z koronawirusem będzie turystyka. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Już teraz można zaplanować wakacje w miejscu na które zwykle nie stać normalnego Polaka. Jakie miejsca można odwiedzić po epidemii koronawirusa? Gdzie tanio na wczasy po koronawirusie?

Epidemia śmiercionośnego wirusa odmieni świat i Europę. Branża turystyczna przez długie miesiące będzie podnosić się po kryzysie jaki dotknął ją w 2020 roku. Kryzys sprawi, że ceny w wielu atrakcyjnych miejscowościach nieco spadną. Sprawdzamy jakimi kierunkami warto zainteresować się po epidemii koronawirusa. Oto nasze propozycje.


Paryż

Stolica Francji to jedno z najpopularniejszych miejsc na świecie. Romantyczny weekend, oświadczyny pod Wieżą Eiffla, zwiedzanie pchlich targów czy p prostu odpoczynek w dobrym hotelu – to aktywności na które zwykle stać tylko dobrze zarabiających ludzi. W obecnej sytuacji można spodziewać się znacznego spadku cen noclegów w Paryżu, niższych cen w restauracjach oraz przede wszystkim znacznie mniejszych tłumów, niż normalnie.

Jeśli chcecie wykorzystać sytuację i zwiedzać Europę po epidemii koronawirusa to Paryż jest pierwszą destynacją, która przychodzi nam na myśl. Zwiedzanie Wieży Eiffla, mniej tłumów w Luwrze, show w Moulin Rouge – gdy sytuacja się uspokoi to będzie dobry czas na tego typu podróż.


Wenecja

Zwykle na Placu Świętego Marka czy w okolicach słynnego mostu Rialto zwykle jest aż czarno od turystów. Rocznie do Wenecji zamieszkałej przez niespełna 262 tysiące ludzi przyjeżdża od 26 do 30 milionów turystów. Ceny w Wenecji nie należą do najniższych i na prawdziwie luksusowy odpoczynek w mieście mogą pozwolić sobie nieliczni. Włochy znalazły się w gronie europejskich państw najbardziej dotkniętych kryzysem wywołanym przez pozamykane granice i zawieszone loty. Turystyka będąca głównym motorem napędowym Wenecji zamarła na długie tygodnie.

Branża będzie musiała się podnieść i skusić przyjezdnych cenami. Mimo że zagrożenie związane z chińskim wirusem spadnie to niesmak pozostanie, więc przez najbliższy czas Wenecja będzie mniej zatłoczona, mniej śmierdząca i zdecydowanie tańsza.


Rzym

Wieczne Miasto, stolica świata – jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miast świata to kolejna włoska propozycja na naszej liście po- koronawirusowych destynacji. Turyści jeszcze przez długi czas omijać będą włoskie miasta więc wyjazd do Rzymu, zwiedzanie Watykanu, zobaczenie Panteonu, Forum Romanum czy słynnego Koloseum – po epidemii koronawirusa możemy spodziewać się znacznie niższych cen i bardziej przyjaznych warunków.


Mykonos

Na wakacje na greckiej wyspie Mykonos mogą pozwolić sobie zwykle tyllko jacyś celebryci czy prywatni przedsiębiorcy. Mykonos to nie wyspa dla biednych ludzi, chyba że branża turystyczna chce odbić sobie straty. Zanim na lądowiskach na Mykonos znów zaroi się do helikopterów, a do przystani przybiją jachty najbogatszych ludzi świata można spróbować odpocząć na wyspie za ułamek kwoty, którą zwykle trzeba przeznaczyć na tego typu wyjazd.

Tańsze będą noclegi, tańsze będą restauracje, kawiarnie i kluby. Przynajmniej przez krótką chwilę ponieważ w porównaniu do większości atrakcyjnych turystycznie krajów Grecja nie została bowiem zbyt dotknięta chińską grypą.


Barcelona


Dla amatorów wyjazdów na tak zwany city-break od wielu lat ciekawą propozycją jest Barcelona. Miasto odwiedzane jest przez 8-9 milionów turystów rocznie. Większość z nich dysponuje dość grubymi portfelami. Hiszpańska gospodarka oberwała kryzysem spowodowanym epidemią kronawirusa więc kolejnym miejscem w którym przynajmniej przez krótki czas będzie tanio jest Barcelona. Europa po epidemii to czas w którym wycieczka zakończona zwiedzaniem słynnego kościoła Sagrada Familia będzie osiągalna dla większej liczby Polaków.


Portofino

portofino wakacje


Niewielka włoska miejscowość zamieszkała przez zaledwie 530 osób od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych miasteczek na włoskiej riwierze. Słynna przystań dla jachtów, luksusowe hotele, prześliczna latarnia morska, kawiarenki i butiki najlepszych marek świata oraz jedne z najciekawszych restauracji sprawiają, że do miejscowości przyjeżdżają najbogatsi. Przez pewien czas urokliwa miejscowość stanie się miejscem w zasięgu może nie osób zarabiających średnią krajową, ale i nie najbogatszych. Czas po koronawirusie to idealny moment na to by zobaczyć miejscowość, którą uhonorowała nawet marka ferrari nazywając jej imieniem swój budżetowy cabriolet za 1,2 mln zł.


Wyślemy Ci informacje o powracających lotach

[do_widget id=newsletterwidget-3]

Jeśli chcesz dowiedzieć się kiedy wrócą loty koniecznie zapisz się do naszego newslettera!


Capri


Włochy oberwały z powodu koronawirusa więc nikogo nie powinna dziwić znaczna dominacja włoskich miejscowości i zakątków w naszym zestawieniu. Kolejna propozycja redakcji Belsole.pl to urokliwa wyspa położona na Morzu Tyrreńskim. Zwykle Capri nie kojarzy się z tanimi wakacjami w niedalekiej przyszłości będzie inaczej. Jeśli chcecie popatrzeć na piękną panoramę Capri z kolejki linowej na Monte Solaro, zobaczyć Lazurową Grotę albo zwiedzić Villa San Michele nie rujnując przy tym domowego budżetu to polecamy zainteresowanie się również wyjazdem na Capri.


Monako

Mieszkają tu takie sławy jak Nico Rosberg, Lewis Hamilton, Charles Leclerc, Bono, Grace Kelly, Caroline Wozniacki, Boris Becker, Ringo Starr czy Felipe Massa. Jeśli chociaż przez chwilę chcecie poczuć się jak najznamienitsi przedstawiciele ludzkości i przechadzać się po tych samych uliczkach co największe sławy – Monako stoi otworem. Zwykle wakacje tutaj to wyjazd nie tyle drogi, co bardzo drogi. W Monako tanio nie będzie niezależnie od okoliczności – tu zawsze jest drogo ale przez chwilę będzie troszkę mniej drogo, więc warto zainteresować się również i tym kierunkiem.


Lazurowe Wybrzeże

Jeśli już bierzemy pod uwagę Monako to warto pomyśleć o innych miejscowościach na południu Francji. Jeśli nie Monako to polecamy Prowansalskie Côte d’Azur. Wczasy na Lazurowym Wybrzeżu to marzenie większości z nas. Zwykle z polską pensją nie do spełnienia. Nicea, Cannes czy słynne Saint Tropez to miejsca w których przez krótki okres czasu może być nieco taniej.


Jerozolima

Od pewnego czasu rośnie popularność wyjazdów do Izraela ale wciąż niewielu Polaków może na miejscu pozwolić sobie na nocleg w dobrym hotelu czy śniadanie w przyzwoitej restauracji. Izrael, choć piękny, nie należy do najtańszych państw świata. Już dziś wiemy, że epidemia koronawirusa uderzyła w Izrael w znaczący sposób. Jeśli marzyliście o zobaczeniu słynnej Bazyliki Grobu Świętego albo skosztowaniu soczystych pomarańczy z Hajfy to moment gdy tylko ruszą loty i świat wróci do normy będzie chwilą w której warto wybrać się tam, gdzie liczą szekle.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz