Ile kosztuje bilet do zamku w Edynburgu? cennik 2023 - BelSole

Ile kosztuje bilet do zamku w Edynburgu? cennik 2023

Szkocja pełna jest urokliwych zakątków, które przyciągają uwagę zagranicznych turystów. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, ile kosztuje bilet do zamku w Edynburgu. Ceny w 2023 roku są niskie, czy wysokie? Zweryfikujecie to, czytając nasz artykuł. Specjalnie dla Was sprawdzimy cennik oraz godziny otwarcia zamku w Edynburgu. Zapraszamy do lektury! 

Bilet do zamku w Edynburgu. Cena w 2023 roku

Zanim sprawdzimy, ile kosztuje bilet do zamku w Edynburgu, zapoznajmy się nieco z historią tego wyjątkowego miejsca. Jest to jeden z najstarszych obiektów obronnych w całej Wielkiej Brytanii, a ślady archeologiczne wskazują, że pierwsza warownia stanęła tam już w IX wieku p.n.e. Większość zachowanych do dzisiaj zabudowań pochodzi z XVI wieku. Zamek w Edynburgu znajduje się w samym centrum miasta, na szczycie wysokiego na 120 m n.p.m wzgórza, co nadaje mu majestatyczny i monumentalny wygląd. 

Pora wrócić do głównego zagadnienia artykułu. Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje bilet do Zamku w Edynburgu, to ceny prezentujemy poniżej: 

  • bilet normalny, dorośli od 16 do 64 lat  – 19,50 £ online, 22£ na miejscu 
  • bilet ulgowy, seniorzy 65+ – 15,50£ online 17,60£ na miejscu 
  • bilet ulgowy (dzieci od 7 do 15 lat) – 11,40£ online, 13,20£ na miejscu. Dzieci do 7 roku życia mają zagwarantowane darmowe wejście na teren obiektu 
  • bilet rodzinny, 1 dorosły + dwoje dzieci- 38,50£ online, 43,50 na miejscu
  • bilet rodzinny, 2 dorosłych + dwoje dzieci – 56£ online, 63,50£ na miejscu 
  • bilet rodzinny, 2 dorosłych + troje dzieci – 66,50£ online, 75£ na miejscu 

 

Zamek w Edynburgu. Godziny otwarcia

Skoro już wiesz, ile kosztuje bilet do zamku w Edynburgu, możemy przejść do kolejnej kwestii. Ważną informacją dla turystów jest to, o jakich porach można odwiedzać obiekt. Godziny otwarcia zamku w Edynburgu przedstawiają się następująco: 

  • Od 1 kwietnia do 30 września, zamek jest otwarty codziennie w godzinach 9:30-18:00 miejscowego czasu (ostatnie wejścia są organizowane o godzinie 17:00) 
  • Od 1 października do 31 marca zamek jest czynny codziennie, w godzinach 9:30-17:00 (ostatnie wejście o godzinie 16:00)

W kontekście tego, jakie są godziny otwarcia zamku w Edynburgu warto również wspomnieć, że dokładne zwiedzenie obiektu zajmuje około 2 godzin. 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz