Ile kosztuje bilet do Real Alcazar w Sewilli? Cennik na 2023 - BelSole

Ile kosztuje bilet do Real Alcazar w Sewilli? Cennik na 2023

Bogata przeszłość Hiszpanii sprawia, że kraj ten skrywa wiele unikatowych zabytków, a spora część z nich znajduje się w gorącej Andaluzji. Z tego powodu sprawdzimy, ile kosztuje bilet do Real Alcazar w Sewilli. Ceny w 2023 roku są wysokie czy niskie? Ocenicie to w naszym materiale. Poznacie w nim aktualny cennik, a także godziny otwarcia Real Alcazar w Sewilli. Zapraszamy do lektury.

Real Alcazar w Sewilli. Ceny biletów w 2023 roku 

Zanim sprawdzimy, ile kosztuje bilet do Real Alcazar w Sewilli, warto przybliżyć nieco wyjątkową historię tego miejsca. Real Alcazar to wczesnośredniowieczny pałac, którego początki sięgają XI wieku. Budynek został wzniesiony w stylu arabskim i początkowo znajdował się w strefie wpływu kalifatu kordobańskiego. Jego znaczna rozbudowa miała miejsce w XIV wieku, po odzyskaniu Sewilli przez chrześcijan. Miejsce to ma wyjątkowe znaczenie nie tylko dla historii Hiszpanii, ale również całego świata – to właśnie tam podjęto decyzję o wyprawie Magellana, a wracający z Ameryki Kolumb został przyjęty przez ówczesną parę królewską w tym pałacu.

Pora przejść do najważniejszej części materiału i wskazać, ile kosztuje bilet do Real Alcazar w Sewilli. Cena zależy od wybranej przez nas opcji zwiedzania, a wszystkie warianty dokładnie opisaliśmy poniżej. 

Real Alcazar w Sewilli. Cena biletu za zwiedzanie w wariancie podstawowym 

  • Bilet normalny – 13,50 euro 
  • Bilet zniżkowy dla seniorów powyżej 65 roku życia z Unii Europejskiej – 6 euro 
  • Uczniowie, studenci i osoby posiadające kartę młodzieżową (dotyczy obywateli krajów UE od 14 do 30 lat) – 6 euro 
  • Dzieci poniżej 13 roku życia mogą zwiedzać obiekt bezpłatnie. 

Real Alcazar w Sewilli. Cena biletu za zwiedzanie wariantu podstawowego i królewskich komnat 

  • Bilet normalny – 19 euro 
  • Bilet zniżkowy dla seniorów powyżej 65 roku życia – 11,50 euo
  • Uczniowie, studenci i posiadacze karty młodzieżowej z UE – 11,50 euro 
  • Dzieci do 13 lat – 5,50 euro

W kontekście tego, ile kosztuje bilet do Real Alcazar w Sewilli warto również wspomnieć, że podstawowe zwiedzanie obiektu jest darmowe w każdy poniedziałek. Osoby, które chcą zobaczyć w tym terminie królewską sypialnię, mogą dopłacić za to 5,50 euro. 

Godziny otwarcia Real Alcazar w Sewilli. 

Na koniec sprawdźmy jeszcze, w jakiej porze można zwiedzać ten wyjątkowy obiekt. Godziny otwarcia Real Alcazar w Sewilli prezentują się następująco:

  • Od 29 października do 31 marca – obiekt jest czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9:30 -17:00 
  • Od 1 kwietnia do 28 października – obiekt jest czynny od wtorku do niedzieli w godzinach 9:30-19:00.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz