Ile zapłacisz za wynajem apartamentu w sezonie 2024? Odpowiedź może Cię zaskoczyć - BelSole

Ile zapłacisz za wynajem apartamentu w sezonie 2024? Odpowiedź może Cię zaskoczyć

Wielkie przygotowania do wyjazdów wakacyjnych już się rozpoczęły. I właśnie teraz jest najlepszy moment na wynajęcie apartamentu! Sprawdźmy, jak kształtują się ceny i jak znaleźć jakościowy nocleg za rozsądne pieniądze.

Polacy ruszają na wakacje

Zasłużony wypoczynek należy się każdemu. I naprawdę wielu Polaków z niego korzysta. Według badania Polskiej Organizacji Turystycznej z 2023 roku chęć wyjazdu deklarowało aż 65% Polaków. Przy tym dla co piątego respondenta jeden urlop to za mało i wyruszy w podróż co najmniej dwukrotnie. Gdzie najczęściej podróżujemy? Aż 64% osób, które deklarowały wyjazd w okresie wakacyjnym, spędza wakacje w kraju, a 28% wybiera się zagranicę. W przypadku podróży po Polsce oczywiście bezspornie króluje morze. Aż 42% uczestników badania wybierało się na wakacje nad Bałtyk. Mniejszą popularnością cieszyły się góry (22%) oraz jeziora (19%). Główny cel? Dla większości, bo 63% osób, najważniejszy jest relaks, a 13% skupia się na zwiedzaniu.

Wynajem wakacyjny rządzi się swoimi prawami

Jak widać, większość z nas planuje samodzielnie zorganizować podróż po kraju. I nic w tym dziwnego. To pozwala na większą elastyczność i większe oszczędności. Niezależnie od tego, czy zawsze jeździsz w to samo miejsce (tak odpowiedziało 19% respondentów), czy chcesz zobaczyć nowe destynacje (22%), najważniejszym czynnikiem jest atmosfera miejsca. Tak twierdzi 43% uczestników badania. Oczywiście, aby ją poczuć, trzeba zatroszczyć się o odpowiedni nocleg.

Na podróżnych czekają różnego typu noclegi. Obok hoteli i ośrodków wczasowych coraz większym zainteresowaniem cieszą się apartamenty, czyli mieszkania na wakacje. Gwarantują niezależność i komfort, a ich oferta jest zdecydowanie bardziej zróżnicowana niż w przypadku tradycyjnych obiektów turystycznych. Warto więc przyjrzeć się temu, ile kosztują.

Ile kosztuje wynajem apartamentów? Ceny mogą zaskoczyć!

Ceny mieszkań wakacyjnych są bardzo różne. Zależą m.in. od lokalizacji, standardu, udogodnień czy metrażu. To oczywiste, że za większe apartamenty trzeba zapłacić więcej, ale nie oznacza to, że są mniej opłacalne. Warto spojrzeć na ten typ noclegu wieloaspektowo. Podróżni wypoczywający ze znajomymi mogą podzielić koszt wynajmu mieszkania i wtedy jednostkowa cena na osobę jest zdecydowanie niższa niż koszt noclegu w hotelu. Co ważne, decydując się na wynajęcie mieszkania na wakacje, można oczekiwać większych oszczędności związanych z wyżywieniem. Mając do dyspozycji aneks kuchenny lub kuchnię, można zrezygnować z codziennego stołowania się w restauracjach i samodzielnie przygotowywać posiłki, co pozwala bardzo dużo zaoszczędzić. Bezcenne są też korzyści wynikające z wygody i prywatności. Atrakcyjne oferty wynajmu apartamentów znajdziesz w serwisie Renters na tej stronie: https://www.noclegi.renters.pl/.

Atrakcyjne oferty na wyciągnięcie ręki

Oczywiście musisz pamiętać, że im bliżej sezonu, tym mniej ofert będzie dostępnych, a to może oznaczać, że tańsze noclegi nie będą już w Twoim zasięgu. Dlatego już teraz warto zarezerwować mieszkanie wakacyjne, które najbardziej przypadnie Ci do gustu. Wszystkie formalności możesz załatwić przez Internet, za pośrednictwem intuicyjnego portalu, więc pozostanie Ci tylko czekać na upragniony urlop. Co ważne, w serwisie z ofertami apartamentów masz także możliwość błyskawicznego porównania ze sobą różnego rodzaju propozycji. Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce bez trudu znajdziesz nocleg idealnie dostosowany do Twoich indywidualnych oczekiwań.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz