Ile kosztuje weekend w Rzymie? 3 dni w Rzymie cena w 2024 - BelSole

Ile kosztuje weekend w Rzymie? 3 dni w Rzymie cena w 2024

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, ile kosztuje weekend w Rzymie? Razem z moją partnerką, postanowiliśmy odkryć to „Wieczne Miasto” i dzięki naszemu doświadczeniu chcemy podzielić się z Tobą naszym przewodnikiem cenowym. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o kosztach związanych z weekendowym pobytem w Rzymie. Ile euro wziąć na weekend w Rzymie, ile pieniędzy.

Weekend w Rzymie, loty koszt

Przede wszystkim, loty. Koszt biletów lotniczych z naszego miejsca zamieszkania (Kraków, Balice) wyniósł około 600 PLN na osobę tanimi liniami lotniczymi. Było to oczywiście zależne od terminu rezerwacji i dostępności – im wcześniej zarezerwujesz (jednak nie za wcześnie), tym lepsze ceny możesz znaleźć. My zazwyczaj staramy się celować na 1 do 2 miesięcy wcześniej.

 

Weekend w Rzymie, nocleg koszt

Następnie, hotel. Zdecydowaliśmy się na dobry standard w samym centrum miasta dosłownie kilka kroków od Koloseum. Pokój dwuosobowy na trzy noce kosztował nas aż 600 EUR. Czyli 300 EUR za osobę. Rzym nie jest tanim miastem jeśli chodzi o nocleg, dlatego jeśli chcecie oszczędzić opcje są dwie, albo wynająć coś pod Rzymem z dobrą komunikacją do centrum miasta albo lecieć w sezonie niskim – wtedy zapłacicie nawet połowę mniej za niezły lokal. 

 

Weekend w Rzymie, jedzenie koszt

ceny w restauracjach w Rzymie
Ceny z poprzedniego roku, należy doliczyć około 10%

Jeśli chodzi o jedzenie, Rzym jest pełen restauracji, które oferują różnorodne ceny. Odwiedziliśmy kilka miejsc rekomendowanych przez miejscowych i wydaliśmy około 210 EUR na osobę na cały weekend na jedzenie i picie.

Śniadanie: około 5 do 10 EUR za śniadanie / osoba.

Obiad przed siestą: 30 EUR / osoba.

Kolacja: 30 EUR / osoba.

Kawa i przekąski: Espresso 1,5 EUR, deser lub gelato: 5 EUR / osoba.

W opcji budżetowej zapłacicie około połowę mniej za jedzenie, czyli około 100 EUR za weekend za osobę.

 

Weekend w Rzymie, atrakcje koszt

Wejściówki do popularnych atrakcji takich jak Koloseum, Pałac Borghese i Basilica di San Pietro wyniosły nas około 30 EUR na osobę. Warto dodać, że niektóre zabytki, jak Bazylika Świętego Piotra, można odwiedzać za darmo.

 

Weekend w Rzymie, komunikacja zbiorowa koszt

ceny biletów metro Rzym

Ostatecznie, komunikacja miejska, która pozwoliła nam poruszać się po Rzymie, wyniosła około 18 EUR na osobę na weekend. Bilet na 72h na komunikację zbiorową kosztuje właśnie 18 EUR.

Na 24h kosztuje 7 EUR, na 48h na 12,50 EUR. Bilet jednorazowy kosztuje 1,5 EUR.

 

Ile pieniędzy na weekend w Rzymie?

ceny w kawiarniach Rzym
Ceny z poprzedniego roku, należy doliczyć około 10%

Ile euro na weekend w Rzymie? Podsumowując, za cały weekend w Rzymie zapłaciliśmy około 600 – 700 EUR na osobę. W opcji budżetowej zejdziecie do 300 – 400 EUR za osobę. Warto jednak pamiętać, że te koszty mogą się różnić w zależności od osobistych preferencji oraz sezonu, w którym planujesz swoją podróż. Tutaj poznacie dokładne ceny w Rzymie.

Nasz weekend w Rzymie był niewątpliwie niezapomnianym doświadczeniem. Pełen wspaniałej kuchni, przepięknych zabytków i niezapomnianych krajobrazów, które przez cały czas nas fascynowały. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci oszacować, ile kosztuje weekend w Rzymie. Pamiętajcie też o pamiątkach z Rzymu (Co warto kupić w Rzymie i Lacjum).

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz