Jak dzwonić do Włoch i z Włoch? Numer kierunkowy

Włochy są popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów dlatego też jeśli planujecie wypad na Sycylię, do Wenecji albo do Rzymu to staniecie pewnie przed pewnym problemem. Może okazać się, że trzeba będzie zadzwonić do hotelu, do restauracji by zrobić rezerwację lub do wypożyczalni po Lamborghini. Jak dzwonić do Włoch? Jaki jest numer kierunkowy do Włoch? Jak dzwonić z Polski do Włoch? Jak z Włoch do Polski?

Każdy kraj ma swój numer kierunkowy. Nie inaczej jest w przypadku Włoch. Jeśli z polskiej komórki chcecie zadzwonić do Włoch to nie wystarczy tylko wybranie numeru. Będzie potrzebny numer kierunkowy. Kierunkowy do Włoch to +39 z komórki albo 0039 z telefonu stacjonarnego. To wystarczy na komórkę ale na numer stacjonarny nie.

Każdy z włoskich regionów czy ma jeszcze swój numer kierunkowy ale jest ich tyle, że nie będziemy spisywać listy numerów kierunkowych włoskich regionów.

Jeśli jesteście we Włoszech i używacie lokalnego telefonu komórkowego lub stacjonarnego i wpadniecie na pomysł dzwonienia do Polski to też będzie Wam potrzebny numer kierunkowy. Jaki jest numer kierunkowy z Włoch do Polski? Numer kierunkowy z Włoch do Polski to +48 z telefonu komórkowego oraz 0048 z telefonu stacjonarnego. Teraz już wiecie jaki jest numer kierunkowy do Włoch i z Włoch!

Dodaj komentarz