Jarmark Świąteczny Nikiszowiec 2023. Kiedy jest jarmark świąteczny w Nikiszowcu?  - BelSole

Jarmark Świąteczny Nikiszowiec 2023. Kiedy jest jarmark świąteczny w Nikiszowcu? 

Kiedy jest jarmark świąteczny 2023 w Nikiszowcu? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu mieszkańców Katowic i okolicznych miejscowości. Organizowany od kilkunastu lat Jarmark na Nikiszu należy do najbardziej znanych i cenionych na Śląsku. Z tego powodu już we wrześniu wiele osób zastanawia się, jaki jest termin jarmarku bożonarodzeniowego 2023 w Nikiszowcu. Odpowiedź poznacie w naszym materiale. Koniecznie zapoznajcie się z tekstem, jeżeli podobnie jak my nie możecie się już doczekać  Bożego Narodzenia! 

Kiedy jest jarmark świąteczny w Nikiszowcu? 

Nikiszowiec to jedna z najbardziej rozpoznawalnych części Katowic, a organizowany tam od kilkunastu lat jarmark świąteczny gromadzi wielu mieszkańców tego miasta i okolicznych ośrodków. Jeżeli też jesteś fanem tego wydarzenia, to mamy dla Ciebie znakomite wiadomości – termin Jarmarku na Nikiszu 2023 został ogłoszony już w drugiej połowie sierpnia! Poniżej przedstawiamy szczegóły, które udostępnili organizatorzy: 

 

Jarmark świąteczny w Nikiszowcu – termin 

Na oficjalnym profilu Facebookowym organizatorów 22 sierpnia pojawiła się informacja, że Jarmark bożonarodzeniowy 2023 w Nikiszowcu odbędzie się w weekend 8-10 grudnia. 

 

Jarmark świąteczny w Nikiszowcu  2023 – lokalizacja. Gdzie zostanie postawiony jarmark?

Podobnie jak w poprzednicha latach, jarmark świąteczny w Nikiszowcu 2023 zostanie rozstawiony na kilku zabytkowych ulicach Nikiszowca, a najbliższym przystankiem komunikacji miejskiej jest Janów- Zamkowa Skwer. W pobliżu tego miejsca znajdzie się kilka bezpłatnych i płatnych parkingów, a wzorem ostatnich lat, mieszkańcy Katowic będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej linii komunikacji miejskiej. 

 

Jarmark świąteczny w Nikiszowcu 2023 – godziny otwarcia. 

 Obecnie (stan na wrzesień 2023) organizator nie udostępnił jeszcze dokładnych godzin otwarcia jarmarku świątecznego w Nikiszowcu 2023. Wiele wskazuje jednak na to, że będą one podobne do tych z zeszłego roku (w piątek jarmark był czynny w godzinach 14:00-20:00 i w weekend między 11:00 a 20;00).

Teraz już wiesz, kiedy jest jarmark świąteczny w Nikiszowcu. Podobnie jak w poprzednich latach, zostaną tam wystawione wyroby rękodzielnicze, a także strefa gastronomiczna. Nie zabraknie również atrakcji muzycznych. Więcej szczegółów poznamy zapewne w kolejnych tygodniach. 

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz