Kiedy i gdzie Lawenda w Toskanii? - BelSole

Kiedy i gdzie Lawenda w Toskanii?

Oglądając zdjęcia z Toskanii, oko przykuwają czasami piękne łąki lawendy na pejzażu Toskańskiej wsi. Kiedy jednak jechać aby te pola lawendy zobaczyć? Kiedy Lawenda kwitnie w Toskanii? Zobaczcie także gdzie Lawendę najlepiej znaleźć. 

Pola lawendy znane są głównie z Francji i Prowansji, jednak i w Toskanii znajdziecie te piękne fioletowe łąki. Lavandula ma ponad 25 gatunków, część z nich znajdziecie także we Włoszech. Często łąki tej fioletowej rośliny wymieszane są z innymi kwiatami dlatego nie są, aż tak oczywiste na pierwszy rzut oka dla turysty odwiedzającego Toskanię.

 

Kiedy Lawenda kwitnie w Toskanii?

Aby trafić na lawendowy sezon, najlepiej jechać od maja do lipca do Toskanii. Część z firm turystycznych oferuje wtedy nawet wycieczki ze zwiedzaniem toskańskiej wsi ze zwiedzaniem ogrodów. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą dobrego aparatu fotograficznego i smatfona by uwiecznić te chwile!

Gdzie Lawenda kwitnie w Toskanii?

Szukając Lawendy w Toskanii nie powinniście ominąć: Val d’Orcia oraz Monte Amiata. Jadąc na południe od Sieny macie także szansę na ładne zdjęcia. Jeśli chcecie mieć pewność, że znajdziecie dobre widoki, możecie jechać też na północ od Toskanii do Piemontu. W Emilli Romanie znajdziecie także piękne łąki niedaleko Casola Valsenio.

 
Jeśli nie jedziecie do Toskanii to pole lawendy możecie zobaczyć w Polsce na przykład pole lawendy ogród pełen lawendy pod Krakowem.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz