Można już latać! Granice otwarte od 13 czerwca! - BelSole

Można już latać! Granice otwarte od 13 czerwca!

Dziś Premier Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 13.06.2020 zostają zniesione kontrole i blokady granic wewnątrz UE z Polską, a od 16.06 zostaną wznowione loty. Oczywiście nie oznacza to końca pewnych ograniczeń, więcej szczegółów w artykule, który dla Was przygotowaliśmy.

Ograniczenia na granicach zniesione

Pamiętajcie, że ograniczenia zostają zniesione jednostronnie i niektóre z krajów dalej stosują obostrzenia. Należy zważać na to, iż w Polsce odnotowywanych przypadków koronawirusa jest bardzo dużo, i z dnia na dzień pada nowy rekord. Ostatni: 599 przypadków padł 9.06.2020, może to tylko oznaczać, że kraje nie będą czuły się bezpiecznie wpuszczając Polaków w swoje granicę. Niektóre dalej stosują środki ochronne, takie jak na przykład Cypr.

Należy też pamiętać, że większość linii lotniczych postanowiło wznowić loty dopiero od końca czerwca/początku lipca i to w ograniczonym stopniu. Dlatego w pełni na wakacje ruszymy pewnie dopiero za miesiąc.

Obostrzenia zaczęły obowiązywać w marcu w związku z epidemią koronawirusa, aż do tego weekendu nie mogliśmy swobodnie podróżować za granicę bez kwarantanny.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz