Kiedy lecieć na Seszele? Kiedy jest najcieplej?  - BelSole

Kiedy lecieć na Seszele? Kiedy jest najcieplej? 

Seszele to jeden z tych egzotycznych kierunków, które cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich turystów. Aby w pełni skorzystać z urlopu, należy sobie zadać następujące pytanie – kiedy najlepiej lecieć na Seszele? Odpowiedź znajdziesz w naszym materiale. Dowiesz się z niego również, kiedy jest najcieplej na Seszelach. Zapraszamy do lektury. 

Kiedy jest najcieplej na Seszelach? 

Jeżeli zastanawiać się, kiedy jest najcieplej na Seszelach, mamy dla Ciebie znakomite wiadomości. Miejsce to cechuje się wyjątkowo stałą pogodą, a temperatura w skali całego roku utrzymuje się niemal na identycznym poziomie i osiągają 

 wartość 26-29 st.C. Temperatura jest więc korzystna przez cały rok. Natomiast konkretna odpowiedź na pytanie o to, kiedy jest najcieplej na Seszelach jest następująca – najupalniejszym okresem są miesiące od października do maja. Paradoksalnie, temperatura na Seszelach jest wyższa zimą niż latem. 

Teraz już wiesz, kiedy jest najcieplej na Seszelach. Czy jest to jednak jednoznaczne z tym, że jest to najlepszy okres do wizyty w tym miejscu? Przekonacie się o tym w dalszej części materiału. 

 

Kiedy najlepiej lecieć na Seszele?

Rozważając, kiedy najlepiej lecieć na Seszele, warto wziąć pod uwagę kilka czynników pogodowych, nie tylko temperaturę powietrza. Na uwagę z pewnością zasługują kwestie związane z opadami deszczu. Jak mówiliśmy, najcieplej na Seszelach jest w miesiącach zimowo-wiosennych, jednak wyjeżdżając na wakacje w tym terminie z pewnością należy liczyć się z częstymi opadami deszczu – w tym okresie pada średnio przez kilkanaście dni w miesiącu. Zdecydowanie lepiej sytuacja pod tym kątem wygląda w okresie od czerwca do września – wówczas w skali całego miesiąca występuje jedynie kilka dni deszczowych. 

Zatem odpowiedzią na pytanie, kiedy najlepiej lecieć na Seszele, jest właśnie okres od czerwca do września. Temperatura jest nadal bardzo wysoka i oscyluje w granicach 26-28 st.C w trakcie dnia, a ryzyko opadów jest znacznie mniejsza niż w poprzednich miesiącach. Jeżeli zastanawiałeś się, kiedy najlepiej lecieć na Seszele, to już znasz odpowiedź na swoje pytanie. 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz