Kiedy lecieć na Zanzibar? Kiedy jest najcieplej?  - BelSole

Kiedy lecieć na Zanzibar? Kiedy jest najcieplej? 

Zanzibar to miejsce, które cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich turystów. Ta rajska wyspa zachwyca unikatowymi krajobrazami i przyjaznym klimatem. Z tego powodu coraz więcej osób zastanawia się, kiedy lecieć na Zanzibar. Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym materiale. Dowiecie się z niego również, kiedy jest najcieplej na Zanzibarze. Zapraszamy do lektury. 

Kiedy jest najcieplej na Zanzibarze?

Jeżeli zastanawiasz się, kiedy jechać na Zanzibar, a swoją decyzję uzależniasz od temperatury, to mamy dla Ciebie znakomitą wiadomość! Na Zanzibarze przez cały rok jest upalnie, a  średnie wskazania temperatur w poszczególnych miesiącach wahają się od 26 do 32 st. C. Jeżeli liczysz więc na to, że spędzisz swój urlop w ciepłym klimacie, możesz wybrać się na tę wyspę o każdej porze roku. 

Niemniej, na pewno interesuje Cię, kiedy jest najcieplej na Zanzibarze. Najwyższe temperatury na tej wyspie odnotowywane są między listopadem a kwietniem, gdy średnie wskazania termometrów oscylują w granicach 30-32 st.c 

 

Kiedy lecieć na Zanzibar 

Teraz już wiesz, kiedy jest najcieplej na Zanzibarze. Pamiętaj jednak, że nie tylko temperatura wpływa na komfort wypoczynku. Jeżeli zastanawiasz się, kiedy lecieć na Zanzibar, powinieneś wziąć pod uwagę również kwestie związane z opadami atmosferycznymi. Biorąc pod uwagę, że na Zanzibarze pora deszczowa trwa od marca do maja i od listopada do grudnia. Z tego powodu najlepszym okresem na wakacje w Zanzibarze jest okres od czerwca do września. Temperatura jest nieznacznie niższa niż w miesiącach zimowych i oscyluje w granicach 28 st.C, a opady deszczu występują dużo rzadziej niż w trakcie pory deszczowej. 

Inną dobrą odpowiedzią na pytanie, kiedy lecieć na Zanzibar, jest okres od stycznia do lutego, a także październik. Wysoka temperatura i stosunkowo niewielkie opady deszczu, sprawiają, że urlop w tym terminie na Zanzibarze. 

Teraz już wiesz, kiedy lecieć na Zanzibar. Mamy nadzieję, że nasz artykuł był dla Ciebie pomocny! 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz