Lotnisko na Majorce, dojazd do centrum miasta. Jak dojechać z lotniska na Majorce do centrum miasta?  - BelSole

Lotnisko na Majorce, dojazd do centrum miasta. Jak dojechać z lotniska na Majorce do centrum miasta? 

Majorka to jedna z najpopularniejszych hiszpańskich wysp, a sprzyjająca pogoda i piękny krajobraz sprawiają, że miejsce to odwiedza wielu polskich turystów. Wielu z nich z pewnością zadaje sobie następujące pytanie: jak dojechać z lotniska w Majorce do centrum miasta. Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule. Czytajcie koniecznie, jeśli chcecie sprawdzić, jak wygląda dojazd z lotniska na Majorce do centrum miasta.

 

Lotnisko na Majorce, dojazd do centrum miasta

 

Zanim odpowiemy, jak dojechać z lotniska w Majorce do centrum miasta, sprawdźmy, jaką odległość należy pokonać. Centrum Palmy, największego miasta Majorki, jest oddalone od portu lotniczego o około 8 kilometrów. 

Dojazd z lotniska na Majorce do centrum miasta można zrealizować na kilka sposobów. Najbardziej ekonomicznym z nich jest bez wątpienia jazda autobusem miejskim linii nr 1. Na terenie lotniska znajdują się dwa przystanki – jeden z nich na poziomie 0 w okolicy hali przylotów, a drugi – na poziomie nr 2 przy  hali odlotów. 

W tym momencie z pewnością zastanawiasz się, ile kosztuje autobus z lotniska na Majorce do centrum miasta. Pojedynczy bilet ma cenę 5 euro, możesz wybrać również przejazd łączony w dwie strony, za co zapłacisz 8 euro. Autobusy z lotniska kursują od godziny 6:00 rano do 2:00 w nocy. Pojazdy są klimatyzowane, a podróż trwa około 25 minut. 

Autobusy miejskie to najtańszy sposób na to, jak dojechać z lotniska na Majorce do centrum miasta. Nie jest to jedyna możliwość. Dojazd z lotniska na Majorce do centrum miasta jest możliwy również za pomocą taksówki. 

 

Jak dojechać z lotniska na Majorce do centrum miasta? 

 

Na koniec sprawdźmy, ile kosztuje taksówka z lotniska na Majorce do centrum miasta. Cena wyjazdu wynosi 25 euro, a stoisko taksówek znajduje się przed halą halą przylotów. Kurs trwa około 15 minut.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz