Powódź w Chorwacji 2023, gdzie jest? Czy można jechać i gdzie są powodzie w Chorwacji? - BelSole

Powódź w Chorwacji 2023, gdzie jest? Czy można jechać i gdzie są powodzie w Chorwacji?

Po powodzi we Włoszech, kolejny kraj z południa Europy walczy z żywiołem powodzi. Powódź w Chorwacji stała się niestety tematem ostatnich dni. Wielu się zastanawia gdzie jest powódź w Chorwacji w 2023, czy można już jechać do Chorwacji pomimo powodzi? I czy powodzie w Chorwacji są groźne dla Polaków? Zobaczcie!

Chcecie lecieć na słoneczne wakacje ale obawiacie się powodzi w Chorwacji w maju i czerwcu 2023? Niestety ten żywioł dotknął niektóre z regionów Chorwacji. Po drugiej stronie Adriatyku ulewne deszcze spowodowały także powodzie we Włoszech.

Czy w Chorwacji są powodzie? Bywają. Gdzie są powodzie w Chorwacji? W Chorwacji w 2023 roku powodzie są w Żupani Zadarskiej, niedaleko Zadaru. Żupania ta znajduje się w centrum kraju, od zachodu graniczy z Adriatykiem od wschodu z Bośnią i Hercegowiną. Na południe od Żupani Zadarskiej znajduje się Split na północ Rijeka. Jeśli więc lecicie na wakacje do Zadaru musicie mieć na uwadze to, że powodzie w Chorwacji w 2023 są w okolicy Zadaru na przykład w miejscowościach Obrovac, Gracac. Chorwacki Państwowy Instytut Hydrometeorologiczny zawiadomił, że w ciągu tylko jednego dnia 15 maja 2023 r w Gračac w powiecie zadarskim spadło ponad 256 mm deszczu. To do tej pory najwyższy zmierzony wynik w historii pomiarów Instytutu.

Dodatkowo alarmy powodziowe ogłoszono też na przykład w Hrvatska Kostajnica w żupani sisacko-moslawińskiej w głębi lądu, niedaleko Zadaru. Inne rejony i miasteczka przybrzeżne póki co raczej są w miarę bezpiecznie i można tam lecieć – jednak sytuacja jest dynamiczna, ponieważ kolejne dni ma padać.

Podsumowanie: gdzie są powodzie w Chorwacji 2023? Powodzie w Chorwacji są w powiatach (żupaniach) Zadarskim i przygranicznych z Bośnią głównie w miasteczkach z rzekami.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz