Majówka 2024, kiedy jest? W jakie dni? Daty - BelSole

Majówka 2024, kiedy jest? W jakie dni? Daty

Planując swój przyszłoroczny rok, nie można nie zadać sobie jednego pytania – kiedy jest Majówka 2024. W jakie dni zaplanować urlop, tak by przedłużyć swój wypoczynek, a jednocześnie nie brać zbyt wielu dni wolnych w pracy? Dowiecie się tego z naszego materiału. Do lektury zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Z nami dowiesz się nie tylko, kiedy jest Majówka 2024, ale również tego, czego pamiątką są te trzy dni. Zapraszamy. 

Kiedy jest majówka 2024? 

Zanim sprawdzimy, kiedy jest majówka 2024, warto przybliżyć nieco informacji o tym uwielbianym przez Polaków okresie. Majówka to okres od 1 do 3 maja, z czego pierwszy i ostatni dzień tego periodu są świętami ustawowo wolnymi od pracy, natomiast 2 maj w wielu firmach jest dniem roboczym, więc chcąc zapewnić sobie długi weekend, w wielu przypadkach należy liczyć się z koniecznością wzięcia urlopu w pracy. Dni te symbolizują odpowiednio: 

  • 1 maja – Święto Pracy upamiętniający strajk robotników z Chicago z 1886 roku. Dzień ten jest ustawowo wolny od pracy w wielu krajach na całym świecie 
  • 2 maj – Dzień Flagi RP 
  • 3 maj – Rocznica ustalenia pierwszej w Europie i drugiej na Świecie Konstytucji. Wydarzenie to miało miejsce 3 maja 1791 roku. 

No dobrze, pora zatem odpowiedzieć na najważniejsze pytanie tego artykułu – kiedy jest majówka 2024? 1 maja wypada w środę, 2-gi w czwartek, a 3-ci piątek. Teraz już wiesz, kiedy jest majówka 2024. Ale co z tego dla Ciebie wynika? 

 

Majówka 2024. W jakie dni brać wolne? 

Pozostaje odpowiedzieć na jedno pytanie – w jakie dni wziąć wolne na Majówkę 2024, żeby odpowiednio przedłużyć swój urlop majowy. Właściwe rozwiązanie nasuwa się same – jeżeli pracujesz 2-giego maja, wystarczy tylko, że zarezerwujesz sobie ten dzień jako wolny, a będziesz mógł liczyć na 5 dni nieprzerwanego wypoczynku. To idealny okres na ciekawy city break lub nawet krótki wyjazd do ciepłych krajów. Tego problemu nie mają z kolei uczniowie, którzy tradycyjnie mogą spokojnie wypoczywać 2 maja.

Teraz już wiesz, kiedy jest Majówka 2024 oraz w jaki dni brać wolne. Liczymy, że pomogliśmy Ci w planowaniu urlopu.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz